Уряд Німеччини запланував щорічну підтримку України протягом п’яти років

Уряд Німеччини запланував щорічну військову підтримку Україні у розмірі 5 млрд.

Її планують надавати до 2027 року. Рішення уряду має затвердити Бундестаг, повідомив міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер, передає УНІАН.

Меморандум про співпрацю між Україною та Німеччиною країнами, який розширить можливості допомоги українському бюджету в майбутньому, підписали міністри фінансів двох країн Сергій Марченко та Крістіан Лінднер.

Відповідно до цього документу, німецька сторона надаватиме Україні консультативну підтримку у кількох сферах. Зокрема, в напрямах митної політики, моніторингу фінансових ринків, управління державними інвестиціями та приватизації державних підприємств.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині підтвердили постачання Україні системи повітряної розвідки нового покоління Luna

“Я хочу подякувати міністру фінансів Німеччини Крістіану Лінднеру, справжньому другу України, який в складні часи дуже нам допоміг і допомагає зараз. Хочу подякувати за його персональні рішення і вклад у бюджет України й військову допомогу. Ми підписали сьогодні меморандум, який дозволить іще більше розширити підтримку України”, заявив очільник українського Мінфіну Сергій Марченко.

Своєю чергою, міністр фінансів Німеччини наголосив, що його країна підтримуватиме Україну “стільки, скільки треба”.

Він зауважив, що ФРГ вже розробила програму підтримки України до 2027 року, якою передбачено щорічну різнобічну підтримку, зокрема й військову, на суму 5 млрд.

В Україну уперше з початку повномасштабної війни приїхав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Український народ може і надалі розраховувати на підтримку Німеччини, заявив Лінднер.

Військова допомога Україні з боку Німеччини перевищує 12 млрд.

Німеччина також готова долучитися до відбудови зруйнованої інфраструктури.