Роботодавець може отримати 200 тисяч штрафу. Кого стосується

Тіньова зайнятість в Україні сягає 9% від кількості працівників.

Через те, що не всі роботодавці декларують трудові відносини, державний бюджет України втрачає близько 100 млрд грн щороку. Штрафи передбачені від 67 тис. до 200 тис. грн. Про це сказав перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрій Харченко в ефірі “Українське радіо”.

З 16 червня Держпраці дозволили проводити позапланові перевірки, зокрема, щодо незадекларованої праці, сказав посадовець.

Роботодавець, який свідомо ухиляється від оформлення працівників, може бути притягнутий до адміністративної і кримінальної відповідальності. Можуть накласти штраф.

“Штраф за одного неоформленого працівника 67 тисяч гривень. Якщо ж будуть виявлені факти, що роботодавець вчиняє таке правопорушення повторно, то штраф збільшується втричі 200 тисяч гривень”, розповів Харченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборона куріння у барах і кафе: скільки штрафів стягнули за чотири місяці

Найбільші ризики використання незадекларованої праці у закладах громадського харчування, торгівлі, будівництві та сільському господарстві, сказав посадовець.

Порадив звертатися до Держпраці, якщо роботодавець відмовляється від укладення трудового договору.

“Є можливість укладення строкового трудового договору навіть на місяць”, сказав Харченко.

Тому працівникові краще вимагати від роботодавця укладення такого договору.

“Працівник повинен розуміти, що, укладаючи трудовий договір, крім пільг, які передбачені йому як бонуси за виконану роботу, на нього поширюються і правила трудового розпорядку. Тобто у працівника фіксований робочий день, він має вихідні та оплачувані відпустки та лікарняні”, пояснив посадовець.

Торік у жовтні мінімальна заробітна плата в Україні зросла з 6500 до 6700 грн.

У липні президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування єдиного податку 2% і часткове зняття мораторію на перевірки бізнесу.

Курс долара з липня минулого року становить 36,56 грн. Євро за вихідні знизився на сім копійок.