Чим відрізняється дієта від правильного харчування – пояснення Світлани Фус

Правильне харчування і дієта це не одне і теж. Різниця між ними значна.

Дієта, в більшості випадків тимчасове явище. Про це пише дієтологиня Світлана Фус в Instagram.

“Наприклад, людина, що сказала собі⠀ “я сідаю на дієту для схуднення”, вже програла битву за красиву фігуру і здоров’я. Оскільки фраза має на увазі короткий термін обмежень в харчуванні. З рештою, все повернеться до того, як було раніше. А правильне харчування це повна і безстрокова зміна в раціоні. Воно буде таким, якщо будете дотримуватись його завжди і безповоротно”, зазначила.

За словами Фус, друга відмінність полягає в некоректному використанні термінів “дієта” і “правильне харчування”.

“Щоб не було плутанини, треба знати, що дієта харчування для лікування будь-якого захворювання. З раціону виключаються продукти, які провокують загострення і додаються продукти корисні для лікування. П’ятий стіл, четвертий стіл і т. д. Чули такі фрази? Ось це дієта”, пояснила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали продукти, які приборкують апетит

Правильне харчування це раціон, побудований так, щоб організм отримував всі необхідні нутрієнти в потрібній кількості. Білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінерали. Заборонених продуктів немає. Є тільки здорова логіка і особистий вибір.

“Кажуть: ми те, що ми їмо. Чиста правда. Продукти, які ми обираємо і їх якість, можуть призводити до проблем зі здоров’ям і сприяти розвитку захворювань. Або навпаки збільшити наші шанси бути здоровими”, підсумувала.

Багато людей ставлять перед собою мету схуднути та досягти бажаної фізичної форми. Проте втрата ваги може бути складним завданням. Часто люди думають, що пропускання прийому їжі допоможе зменшити кількість спожитих калорій. Проте це негативно впливає на обмін речовин.

Ніколи не треба пропускати сніданок. Він є найважливішим прийомом їжі, оскільки запускає обмін речовин після нічного періоду голоду. Старанно вибирайте страву, яка містить комплексні вуглеводи, білки та здорові жири. Це можуть бути вівсяна каша з ягодами та горіхами, яйця з овочами або цільнозерновий хліб з авокадо.