“Мінветеранів працює неефективно” – розповіли про внутрішні проблеми міністерства

Міністерству ветеранів досі не вдалося скоординувати всі міністерства для роботи з ветеранами. Мінвет не веде діалогу з тими, хто пройшов війну. Проблеми є і всередині самого міністерства. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів тимчасовий виконувач обов’язки голови Рахункової палати Андрій Майснер.

“Коли ми прийшли на аудит, в основному це були виконувачі обов’язків. Тому що відсутні важливі керівники ключових підрозділів. Зокрема, профільного департаменту по медицині. Який мав би розробляти програми реабілітації. І вже одразу стає питання: чого чекаємо, якщо у міністерстві неспроможні взяти дієвих людей на посади? Другий момент досі Мінвету не вдалося скоординувати всі міністерства”, сказав Майснер.

Міністерство не співпрацює з ветеранськими організаціями, додав спікер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ветеранів відправляють в совкові санаторії.Фахової психологічної реабілітації немає” очільник Рахункової палати

“Є така організація “Жінки зі сталі” освічені люди, багато хто з досвідом в державному секторі, витягали своїх чоловіків з полону, захищають права та інтереси поранених. Є Масі Найєм, вони створили організацію “Принцип”. Але кого не спитаю: “Ви з Мінветом якось працюєте?”. Відповідь: “Ми намагалися, але нічого не виходить”. Якщо немає роботи з такими дієвими людьми, якщо профільне міністерство немає з ними діалогу, це вже дає оцінку ефективності”, уточнив Майснер.

Аудит Рахункової палати встановив, що за чотири роки не сформовані ні повний пакет послуг із реабілітації й реадаптації ветеранам, ні система їх надання. Є численні факти неефективного використання коштів державного бюджету. На суму понад 180 мільйонів гривень. Понад 100 мільйонів це просто не досягнуто результатів.