Генерал сказав, скільки часу треба РФ для наступу на північному заході

Загрози наступу росіян на північному заході зараз немає.

Якщо ворог вирішить вдатися до активних дій, йому потрібно буде не менше ніж півтора місяця на підготовку, заявив під час поїздки у Рівненську область командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал Сергій Наєв, передає “РБК-Україна”. Там наразі проходять роботи з посилення кордону.

“У регіоні проводять мінування місцевості, облаштовують нові оборонні позиції, а також зміцнюють охорону та оборону важливих критичних об’єктів, зокрема енергосистеми. Наразі на даному напрямку немає ознак того, що росіяни готуються до наземної наступальної операції. На ділянці кордону на території Рівненської області додали понад 60 спостережних постів та створили близько 15 нових опорних позицій. Укладено десятки тисяч мін, з яких не менше 20% протипіхотні міни в керованому варіанті”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи небезпечні “вагнерівці” у Білорусі: Наєв пояснив

Наєв додав, що не можна ствердно спрогнозувати ситуацію в майбутньому. Він зауважив, що українські військові завжди розраховують на найгірший варіант розвитку подій.

“Якщо ми готові до найгіршого сценарію, то будемо готовими, якщо сили ворога будуть і меншими. Я скажу так, зараз цієї загрози буквально немає, але вона може утворитися в подальшому. Щоб ворогу створити необхідні сили і почати тут наступальні дії, йому знадобиться не менше ніж півтора місяця”, пояснив генерал.

Сили оборони за минулий тиждень звільнили 3 кв. км на Бахмутському напрямку. Загалом на південному фланзі Бахмутського напрямку звільнено вже 40 кв. км території.