Тумани, мряки та заморозки: якої погоди чекати восени

Осінь в Україні буде теплою і сухою.

Особливо такі погодні умови будуть характерні для першої половини осені. Ймовірність такої погоди склали за розрахунками прогностичних центрів США, Великобританії, Німеччини, Франції, Японії, Європейського центру середньотермінових прогнозів, говорить Gazeta.ua Віра Балабух з Українського гідрометеорологічного інституту.

“Вересень перший місяць метеорологічної осені. Протягом нього відбувається поступовий перехід від літніх до осінніх процесів. Очікується, що у першій половині місяця на значній території країни ще зберігатиметься літня погода. Загалом вересень в Україні у цьому році ймовірно буде теплим і посушливим”, – розповідає Віра Балабух.

Середня за сезон температура повітря може бути на один градус Цельсія вищою, порівняно з останніми десятиріччями. Це не значить, що такі аномально високі температури будуть спостерігатись кожного дня, але переважатимуть особливо на заході країни, зазначила метеоролог.

Суттєво похоладання наступить як тільки спостерігатиметься стійке зниження середньої за добу температури повітря нижче 15 градусів Цельсія. Більш точним прогноз буде відомим за три-п’ять днів.

У жовтні та листопаді також очікується, що середня за місяць температура повітря може бути на 1 градус Цельсія вищою за норму. Поступово тривалість дня зменшуватиметься. Температура повітря буде знижуватись. Ночі ставатимуть холодніші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптик повідомила про антициклон Lotte. Буде сухо і спекотно

“Зростатиме кількість затоків арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати тумани, похмурі дні, мряки та заморозки. Можливе утворення ожеледі і навіть снігопадів, насамперед в Карпатському регіоні. Тому погода протягом другої половини осені може бути нестійкою з чергуванням теплих і холодних повітряних мас. При цьому температура повітря може бути вищою за кліматичну норму”, – подчеркнула синоптик.

Ці затоки арктичного повітря будуть ймовірно короткочасними і не інтенсивними, підсумувала Віра Балабух.

14 серпня в Україні буде сухо та хмарно. Вітер фіксуватимуть змінних напрямків зі швидкістю 3-8 м/с.

Опадів не прогнозується. Температура вночі становила +13…18°С, на півдні вдень вона сягне +27…32°С.