ООН повинна відреагувати на морський терор Росії – заява України

Росія відверто ігнорує права чорноморських держав на вільне судноплавство та мирний прохід через територіальне море прибережних країн.

ООН повинна на це жорстко відреагувати: докласти всіх зусиль для припинення терору в Чорному морі та вжити заходів проти РФ як країни-члена Міжнародної морської організації. Про це заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОП відреагували на зупинку РФ судна в Чорному морі. Туреччина вже веде розслідування

“З метою уникнення провокацій рекомендуємо капітанам суден, які прямують до/з українських морських портів, пропливати якомога ближче до узбережжя північно-західної частини Чорного моря через територіальні води Туреччини, Румунії та Болгарії”, додав міністр.

Вранці 13 серпня російські загарбники у Чорному морі примусово зупинили суховантажне судно “Сукра Окан”, що йшло під прапором Палау в український порт Ізмаїл.

Щоб зупинити корабель, агресори відкрили “попереджувальний вогонь” зі стрілецької зброї та підняли в небо гелікоптер. Про це відзвітували в міноборони РФ.

Інцидент стався в південно-західній частині моря. Судно виявив патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Василь Биков”. Росіяни наказали кораблю зупинитися, але екіпаж проігнорував ці незаконні вимоги.