В ОП відреагували на зупинку РФ судна в Чорному морі: Туреччина вже веде розслідування

Росія здійснила цілеспрямований обстріл, щоб зупинити цивільне судно в Чорному морі.

Це є безумовним порушенням міжнародного морського права. Про це написав радник голови Офіса президента Михайло Подоляк у Twitter.

“Сьогоднішній цілеспрямований обстріл і примусовий огляд Росією міжнародного цивільного суховантажу “Сукра Окан”, що прямував до українського порту Ізмаїл, є безумовним порушенням міжнародного морського права, актом піратства і злочином проти цивільних суден третьої країни в акваторії інших держав”, сказав Подоляк.

За його словами, цей прецедент зі спробою запровадження “каперського права” вимагає:

чіткої юридичної фіксації,
встановлення всіх осіб,
визнання факту скоєння злочину з боку міжнародної спільноти.

“Україна зробить усі необхідні висновки й обере оптимальну відповідь”, наголосив Подоляк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуменюк розповіла, до чого вдаються росіяни після удару по “Оленегорському горняку”

Водночас Туреччині відомо, що російські військові зупинили у Чорному морі іноземне судно. Про це повідомляє Sky News.

Речник міністерства оборони Туреччини заявив, що йому відомо про інцидент, пов’язаний з кораблем, який прямував до Румунії, і підтвердив, що офіційні особи розслідують його.

Наразі жодних коментарів від власників судна не було.

“Але цей інцидент, ймовірно, ще більше підвищить напруженість і посилить занепокоєння в судноплавній галузі щодо ризиків ведення бізнесу в регіоні”, йдеться у повідомленні.

Вранці 13 серпня російські загарбники у Чорному морі примусово зупинили суховантажне судно “Сукра Окан”, що йшло під прапором Палау в український порт Ізмаїл.

Щоб зупинити корабель, агресори відкрили “попереджувальний вогонь” зі стрілецької зброї та підняли в небо гелікоптер. Про це відзвітували в міноборони РФ.

Інцидент стався в південно-західній частині моря. Судно виявив патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Василь Биков”. Росіяни наказали кораблю зупинитися, але екіпаж проігнорував ці незаконні вимоги.