У Приморському краї РФ прорвало дамбу: евакуюють тисячі людей

Після прориву дамби в Уссурійську в Приморському краї РФ фіксують масові підтоплення.

Внаслідок стихії є загиблі, зокрема, вода забрала життя двох хлопчиків 10 та 12 років. Про це повідомило російське агентство ТАСС.

Загалом довелось евакуювати понад 2 тис. осіб, в тому числі 405 дітей. Затоплено понад 4,3 тис. будинків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії затопило аеропорт

В одному з районів Уссурійська підтоплено три багатоквартирні будинки, мешканців евакуювали до пунктів тимчасового розміщення. За даними російського МНС, водою відрізано 28 населених пунктів. Влада організувала дев’ять човнових переправ.

Загалом, за офіційними даними, у зоні підтоплення опинилися 16 муніципальних утворень. Затоплено 4 368 житлових будинків, 5 654 присадибні ділянки та 43 ділянки автомобільних доріг.

А в Спаську-Далекому рівень води в річці перевищив історичний максимум, досягнувши двох метрів.

“Вулиці затоплювало буквально на очах. Вода піднімалася на 30-40 см на годину. Загалом через сильні опади в Спаську-Далекому евакуювали вже майже 500 жителів”, йдеться у заяві крайового уряду.

В Росії не вщухають масштабні лісові пожежі, зокрема, на території Якутії не можуть загасити 98 природних пожеж на території 13 районів.

В середині липня в Якутії і Хабаровському краї через природні пожежі запровадили режим надзвичайної ситуації міжрегіонального характеру. Наприкінці липня пожежі фіксували на площі понад 400 тис. га.