“Це відбувається на їхніх очах”: в Україні розкритикували МАГАТЕ за позицію щодо Запорізької АЕС

Україна очікує від Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) критичнішої позиції щодо дій російських загарбників на Запорізькій атомній електростанції.

Адже Росія відкрито перетворила АЕС на військову базу і свідомо порушує вимоги українського регулятора. Про це в ефірі національного телемарафону сказав виконувач обов’язків голови Державної інспекції ядерного регулювання України, головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков, передає Gazeta.ua.

За його словами, усе це відбувається на очах МАГАТЕ, представники якого постійно перебувають на станції.

“Ми б хотіли, щоб була оцінка МАГАТЕ цих протиправних дій, які шкодять безпеці, і бажали б більш критичної позиції МАГАТЕ щонайменше”, зазначив Коріков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ЗАЕС небезпечна: Котін пояснив

Він також нагадав, що кілька днів тому на станції через дії окупантів стався інцидент, який призвів до порушення системи безпеки на енергоблоці №4.

“Порушена цілісність одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище. Перший контур вода, яка омиває ядерне паливо. Вона з’явилася в другому контурі, який має йти на виробництво електрики в турбогенераторі”, сказав Коріков.

Через це енергоблок №4 довелося зупиняти, а замість цього, в порушення вимог, російські окупанти перевели енергоблок №6 у стан “гарячий зупин”.

У такому стані енергоблок не виробляє електроенергію, а бере її з енергосистеми України. Від неї працюють насоси, які гріють воду в першому контурі. Так виробляється пара, яка потім використовується для власних потреб ЗАЕС.

На Запорізькій атомній електростанції стався інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий.

Причиною називають виведення 4-го енергоблоку у “гарячий” стан в порушення умов ліцензії та вимог українського атомного регулятора. Разом з тим радіологічного викиду в довкілля не було.