Британці показали російські дрони, схожі на Shahed-136

Країна-агресорка Російська Федерація виробляє і застосовує для атак на Україну дрони російського виробництва ‒ версію іранських дронів-камікадзе Shahed.

Про це повідомила британська дослідницька група Conflict Armament Research.

Експерти CAR вивчили два безпілотники, які були збиті на півдні України.

Безпілотники виглядали як іранські Shahed-136, проте експерти виявили у них електронні модулі, які РФ використовує для будівництва розвідувальних БПЛА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримський міст знову в диму: повідомляють про вибухи

У CAR вважають, що збиті дрони “Герань-2” були зроблені в РФ, а не в Ірані.

Конструкції корпусу та внутрішні модулі, зокрема, які використовуються для навігації, у цих безпілотників мають значні відмінності від іранських дронів, повідомили.

Вказані безпілотники, так само як і іранські, майже повністю виготовлені з компонентів, які були зроблені за межами РФ, зі слів експертів.

Дослідники ідентифікували близько 100 компонентів у більш ніж 30 модулях у збитих дронах. Їхніми виробниками виявилися 22 компанії із семи країн, зокрема з РФ.

Більшість компонентів було випущено фірмами, головні офіси яких розташовані у Китаї, Швейцарії і Сполучених Штатах Америки. А 12 компонентів виробили після повномасштабного вторгнення, встановила CAR.

За час повномасштабної агресії росіяни запустили по Україні 1961 безпілотник Shahed. Більшість цих дронів збила протиповітряна оборона, сказав президент Володимир Зеленський.

Уночі 12 серпня росіяни атакували Україну п’ятьма дронами типу Shahed-136/131.Українські військові знищили три ворожих дрони.