Німеччина передасть Україні сучасні розвідувальні дрони ‒ ЗМІ

Німецький концерн Rheinmetall передасть Україні нові дрони Luna New Generation.

Така безпілотна система потрібна для повітряної розвідки. Luna NG вважають найсучаснішим розвідувальним безпілотником. Про це, посилаючись на власні джерела, повідомляє Bild.

“Пакет безпілотників” складатиметься з наземної станції управління, декількох дронів, стартової катапульти та військових вантажівок.

“Безпілотна система Luna від Rheinmetall це абсолютно нова система дронів, яка перевершує попередню модель за всіма важливими характеристиками. Цю систему безпілотників можна використовувати як розвідувальну систему, забезпечувати мережу LTE та перехоплювати або глушити ворожі комунікації”, йдеться у публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не отримає ракети Taurus ЗМІ

Видання зазначає, що попередні моделі безпілотників Luna вже поставлені в Україну зі складів Бундесверу. Одна з версій цього дрону зможе нести озброєння, однак Україні передадуть варіант без такої функції.

“Бундесвер також має отримати ударні безпілотники. Але правила використання ударних безпілотників повинні бути розроблені федеральним урядом і ухвалені Комітетом оборони та Комітетом закордонних справ. І поки ці рішення не будуть, війська не можуть отримати або використовувати ударні безпілотники”, пояснює видання.

Новий дрон Україна отримає до кінця 2023 року.

Відомо, що Luna New Generation може розвивати максимальну висоту польоту 5 тис. м. із дальністю розвідки на декілька сотень кілометрів. Дрон має легку та міцну конструкцію фюзеляжу з пластику, армованого вуглецевим волокном. Він може літати понад 12 год, передавати дані на понад 100 кілометрів, забезпечувати просторове охоплення на понад 30 тисяч квадратних кілометрів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що уряд Німеччини розглядає можливість передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus зі складів Бундесверу. Зробити це можуть у найближчі місяці, однак, канцлер Олаф Шольц хоче перед тим їх модифікувати.

Він хоче внести технічні модифікації в ракети, щоб унеможливити удари Києвом по російській території.