ЗСУ зайняли позиції на лівому березі Дніпра на Херсонщині ‒ ISW

На відміну від попередніх рейдів, нині Сили оборони України вже деякий час зберігають присутність на лівому березі Дніпра у Херсонській області.

Однак, аналітики Інституту вивчення війни (ISW), поки що, не вважають ці позиції плацдармом. Про це йдеться у новому звіті ISW.

Зокрема, ЗСУ зайняли позиції на захід від Козачих Лагерів після кількох днів обмежених рейдів через річку Дніпро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ здійснили розвідку боєм на лівому березі Херсонщини ISW

За даними російських джерел, українські розвідувальні групи продовжують діяти на захід від Козачих Лагерів, але сам населений пункт ще окупований.

Українські розвідувальні групи також продовжують діяти в районі Антонівського мосту та Голої Пристані, проводять рейди через річку Дніпро.

“Заяви Росії про те, що українські сили зберігають присутність на східному березі Дніпра, дозволяють припустити, що російські сили стурбовані тим, що ЗСУ зайняли напівстійкі позиції на березі”, ‒ зазначають аналітики.

За оцінками експертів, механізована контратака РФ може поставити під загрозу українську передову позицію, але поки не відомо, чи російські сили мають необхідні для цього механізовані резерви.

Довкола лівого берега на Херсонщині знову почався експертний ажіотаж. Однак приводів для цього немає, вважає заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, для того, щоб там висадитись, не бути знищеним та ще й закріпитись, потрібно зачистити територію і відкинути ворога. Водночас Маляр підтвердила, що там певні підрозділи виконали певне завдання.