Україна веде переговори про гарантії безпеки із Грецією ‒ ЗМІ

Україна веде прямі переговори із Грецією щодо укладання двосторонніх угод про гарантії безпеки.

Схожі консультації Київ також проводить, зокрема, із США та Великою Британією. Про це повідомляє Ekathimerini.

За інформацією видання, консультації на рівні міністерств закордонних справ відбулися нещодавно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ЄС не може дати гарантії безпеки Україні

“На ширшому політичному рівні обидві сторони обговорюють створення рамок, які приведуть двосторонні відносини між Грецією та Україною у відповідність до духу декларації лідерів G7. А потім Європейська Рада продовжить довгострокову підтримку Києва й на практичному рівні”, ‒ йдеться у повідомленні.

Пізніше сторони розглянуть питання щодо визначення конкретних аспектів угоди. У цих контактах беруть участь і представники США.

Очікується, що Афіни прагнутимуть зіграти свою роль у гарантіях безпеки для України, оскільки Київ “принципово поважає юрисдикцію та рішення всіх міжнародних судів”.

Вимоги для безпеки України здебільшого включають протиповітряну оборону, артилерію, бронетехніку та винищувальну авіацію. Потреба стабільних постачань боєприпасів (155-мм снаряди) розглядається в Афінах як можливість для реконструкції частини систем оборони Греції.

Україна починає двосторонні переговори з Великою Британією щодо гарантій безпеки для України. До декларації країн G7 про “гарантії безпеки” приєдналися вже 13 країн. Україна прагне до кінця року отримати перші двосторонні угоди з країнами, які нададуть гарантії.

3 серпня Україна повідомила про початок переговорів із США щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій.