Лейтенант дезертирував з армії РФ, бо “не хотів брати участь у кровопролитній війні”

Російський лейтенант-артилерист Іван Корольов дезертирував із російської армії, нелегально перейшов кордон Литви та попросив політичного притулку.

За його словами, він “не хотів брати участь у кровопролитній війні”, пише російська служби BBC.

Росіянин запевняє, що був заступником начальника складу обліково-операційного відділення польового артилерійського складу, але не воював на території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти кажуть, що війна буде до 2026 року

“Я брав участь у СВО (так росіяни називають війну з Україною Gazeta.ua), але перебував весь цей час на території РФ. На території України я не був. Ми займалися забезпеченням російських військ боєприпасами. Ми приймали боєприпаси з усієї Росії, з усіх частин, з усіх арсеналів і розподіляли їх бригадам, частинам безпосередньо в Україну”, заявив він.

Артилерист ворожої армії повідомив, що його відправили до міграційного центру в Пабраді, де він перебуватиме, доки литовська влада розглядатиме його заяву на політичний притулок.

Серед особового складу російських окупаційних військ продовжують поширюватись панічні настрої.

Все більше росіян намагаються не потрапити у зону бойових дій в Україні. Вони втікають із частин, не виконують накази або вдаються до самокаліцтва, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, є підтверджені факти збільшення дезертирства, самовільного залишення військових частин, ухиляння від виконання наказів та самокаліцтв з метою уникнення відправки на територію України.