В Нігер планується ввести військовий контингент з сусідних країн

Країни Західної Африки вирішили “активувати” та “розгорнути” військові сили, щоб за потреби задіяти їх для відновлення конституційного ладу в Республіці Нігер.

Керівники армії Західної Африки, що входять до військово-економічного блоку ECOWAS, зустрінуться найближчими днями, щоб підготувати плани можливого військового вторгнення, пише Reuters.

Наразі не зрозуміло, скільки військ планують задіяти країни блоку та скільки часу їм знадобиться для збору цих військ. Президент Кот-д’Івуару заявив про намір створити один батальйон із 850 військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен висловився про роль “вагнерівців” у перевороті у Нігері

Надіслати війська також погодилися Бенін та Сенегал але без конкретики. Решта країн блоку поки що утрималися від подібних заяв.

Малі та Буркіна-Фасо заявили, що навпаки захищатимуть хунту в Нігері. В обоих цих державах владу зараз також утримує військова хунта, що прийшла до влади зокрема за підтримки Росії.

Наприкінці липня у Республіці Нігер стався військовий переворот. Законного президента та уряд скинули, лідер заколотників оголосив себе керівником держави.

Группа сусідніх країн застосували санкції проти країни і висунули ультиматум: хунта має повернути владу законному уряду, або сусіди застосують військову силу.

Крім того, на території Нігеру залишаються військові контингенти кількох західних країн, зокрема Франції та США. Вони відмовилися покинути територію країни на вимогу хунти, але поки публічно не заявляли про плани застосування сили проти заколотників.