У ДТЕК назвали суму витрат на підготовку ТЕС і шахт до зими

У ДТЕК назвали суму витрат на підготовку ТЕС і шахт до зими

Фото: Ільдар Салєєв / Facebook

Наслідки російських ударів по об’єктам ДТЕК

До таких витрат ніхто не був готовий, а самостійно залучити необхідний ресурс в умовах війни жодна енергокомпанія не спроможна, зазначив гендиректор ДТЕК.

Енергохолдинг ДТЕК витратить близько 11 млрд грн в підготовку та проходження опалювального сезону. Про це повідомив генеральний директор компанії Ільдар Салєєв у Facebook в п’ятницю, 11 серпня.

Він зазначив, що через російські атаки, пошкодження, руйнацію і окупацію енергооб’єктів, цьогоріч енергосистемі не буде доступна значна частина потужностей і резервів, які були своєрідною “подушкою безпеки” для минулої зими. Тому майбутня зима – черговий масштабний виклик для кожного українця.

ДТЕК Енерго витратить 3,5 млрд грн на ремонти енергоблоків ТЕС і понад 7 млрд грн – на запуск нових вугільних лав.

Салєєв зазначив, що до таких витрат ніхто не був готовий. А самостійно залучити необхідний додатковий ресурс в умовах війни і розпалу підготовки до зими жодна енергокомпанія не спроможна.

“Тому важливу роль тут відіграє державна підтримка – урядова кредитна програма відновлення ТЕС і ТЕЦ по аналогії з 5-7-9. Кошти, передбачені цією програмою, не подарунок і не інвестиції зі сторони держави. Це кредити з чіткими і прозорими умовами, які нам треба буде повертати”, – зазначив Салєєв. 

Нагадаємо, уряд України прийняв низку необхідних рішень для покращення фінансової ситуації в енергосистемі. Серед них – можливість залучення програми 5-7-9 під фінансування енергетики.

Тим часом у Міненерго заявляли про відсутність кредитів на відновлення ТЕС і ТЕЦ. Відомство звернулося до Нацбанку з проханням пришвидшити реалізацію кредитної програми.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet