Чому українці не хочуть купувати нові квартири: експерт пояснив

Попит на нову нерухомість в Україні залишається вкрай низьким лише на рівні 20-35% від показників лютого 2022 року.

Однією з головних причин небажання купувати житло у новобудовах є відсутність страхування військових ризиків. Про це OBOZREVATEL розповів Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер INSPI Development.

Він пояснив, що на даний момент у разі ракетного чи дронового удару по новобудові девелопер не має жодних зобов’язань перед покупцем.

А до поняття “форс-мажору” військові ризики не входять, зазначив фахівець. Тому українці не поспішають укладати договори на купівлю нового житла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві суттєво подорожчала оренда житла: які ціни станом на поточний місяць

“Нещодавня ракетна атака на новобудову у Дніпрі поставила руба питання необхідності введення страхування ризиків для покупців. Досі в типових угодах на придбання майнових прав на об’єкт, який буде побудований в майбутньому (тобто майбутню квартиру), поняття “форс-мажору” не враховує ризики від руйнування або пошкодження об’єкта внаслідок військових дій, відповідно відсутні якісь обов’язки. девелопера перед покупцем у разі виникнення таких обставин”, наголосив Семенцов.

Загальна ситуація із попитом, за його прогнозом, може погіршитися з початком опалювального сезону. Адже з початку опалювального сезону РФ може активізувати атаки на енергетичну інфраструктуру.

“Існує дуже висока ймовірність нових атак на енергооб’єкти України, що фактично гальмуватиме не лише будівельні роботи, а й психологічно впливатиме на активність покупців”, пояснив фахівець.

Ринок нерухомості в Україні хоч і переживає непрості часи через війну, але квартири люди все ж активно орендують.

Найактивніше цей процес відбувається у великих містах та у столиці. Зокрема, попит на оренду житла в Києві продовжує зростати.

Традиційно найдешевше здають житло у Деснянському і Дарницькому районі, найдорожче у Печерському та інших центральних районах міста.