Шанс на здорове майбутнє: NOVUS долучився до закупівлі медобладнання для дітей з вадами серця

В сьогоднішніх реаліях маленькі пацієнти, які проходять лікування в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, потребують великої підтримки. Щоб забезпечити її, українська мережа супермаркетів NOVUS продовжує реалізовувати важливий проєкт “Велике маленьке серце”.

В рамках ініціативи регулярно закуповують надсучасне медобладнання, що допомагає медичному персоналу проводити надскладні кардіохірургічні втручання та слідкувати за показниками життєдіяльності діток. Що важливо ця підтримка хороший приклад консолідації бізнесу та небайдужих українців, адже кошти акумулюються завдяки покупцям мережі NOVUS.

NOVUS передав понад 5,7 млн грн на закупівлю сучасного медобладнання

Щороку в Україні народжується близько 5 тисяч дітей із вадами серця. З них 35 40 % перебувають в критичному стані з перших днів життя. А сім’ї, котрі дізналися про невтішний діагноз після пологів, потребують додаткової підтримки. На жаль, з початком повномасштабного вторгнення ця проблема відійшла на другий план, проте соціально відповідальний бізнес та благодійні фонди продовжують працювати над тим, щоб бодай трохи покращити цю сумну статистику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка з вадою серця народила 15-ту дитину

Так, мережа супермаркетів NOVUS долучилася до ініціативи “Велике маленьке серце”. Упродовж кількох років компанія плідно співпрацює з благодійним фондом “Твоя опора” та забезпечує життєвоважливим інвентарем Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова один із провідних медзакладів, що спеціалізується, зокрема, на наданні допомоги населенню з вадами серця. Представники мережі NOVUS переконанні: якщо надати вчасну допомогу тутешнім наймолодшим пацієнтам, то кожен із них матиме шанс на повноцінне життя.

“Я не втомлююся нагадувати, що з правильним лікуванням діти можуть жити абсолютно нормальним, повноцінним життям, яке не буде обмежене хворобою. І щоразу, коли в інституті серця Амосова з’являється нове обладнання, ці діти отримують шанс на своє майбутнє”, наголосила керівниця PR-відділу у NOVUS Кристина Івченко.

Наразі загальна сума, передана мережею NOVUS на закупівлю медичного обладнання становить понад 5 700 000 грн. А у рамках нещодавнього траншу допомоги компанією було придбано монітори контролю життєво важливих показників пацієнта. Сучасне обладнання укомплектоване і дитячими датчиками. Це дозволяє лікарям проводити спостереження за станом здоров’я новонароджених та пацієнтів молодшого віку як під час, так і після кардіохірургічних втручань.

“Для когось це маленький моніторчик, а для нас це можливість контролювати стан дитини після операції. А виходжування дитини після операції це 80% успіху”, зазначив головний лікар медзакладу Сергій Сіромаха.

Він пояснив, що ці монітори демонструють показники життєдіяльності та відхиленнями їх від норми в режимі реального часу. Тож лікарі мають змогу своєчасно реагувати на зміни та мінімізовувати серйозні ускладнення, навіть при проведенні надскладних кардіохірургічних втручань.

“Все це було нереально зі застарілим медичним обладнанням”, підсумував він.

Вже 38 маленьких пацієнтів отримали шанс на здорове майбутнє

Новопридбані монітори вже дарують сім’ям надію на нове, більш щасливе життя. Наприклад, Юрій, який самостійно виховує дівчинку Таню із вродженими вадами серця, каже, що неможливо уявити, як це коли твоя дитина хвора. Тож можливість отримати допомогу в інституті Амосова стала справжнім порятунком.

“Ми приїхали сюди, зробили всі обстеження, провели операцію. Зараз їй краще. Вже скоро додому”, розповів він.

Юрій наголошує, що дітей треба підтримувати, адже вони наше продовження. Та головне, на його думку, сприяти лікуванню маленьких пацієнтів, адже вони найбільш вразливі та беззахисні.

Цю думку поділяють тисячі українців, які долучаються до ініціативи NOVUS. Саме вони щодня демонструють безмежну людяність та емпатію.

“Ми бачимо великий сенс у цьому проєкті і, що особливо показово, наші клієнти також розуміють необхідність цієї підтримки. І головне тому підтвердження вони продовжують купувати наліпки, яких в багатьох вже є ціла колекція. Вони купували акційні товари, від яких ми перераховували по 1 гривні на потреби дітей. Тобто, незважаючи на сьогоднішню ситуацію, наші відвідувачі продовжують підтримувати нас у прагненні робити щось дійсно важливе, за що ми їм неймовірно вдячні”, зазначила Кристина Івченко.

Сучасне обладнання вже допомагає наймолодшим пацієнтам

Загалом завдяки закупленому обладнанню для Інституту Амосова у рамках ініціативи “Велике маленьке серце” лікарі прооперували 38 маленьких пацієнтів.

“Для нас два роки співпраці з NOVUS по проєкту “Велике маленьке серце” це десятки врятованих життів. Навіть попри війну ми продовжили акцію, а клієнти мережі супермаркетів доєдналися та зібрали таку грандіозну суму”, розповіла Валерія Татарчук, засновниця та голова Благодійного фонду “Твоя опора”.

Кожна гривня важлива

Наклейки-серця можна придбати на касах мережі супермаркетів NOVUS. Щоб примножити допомогу, покупці NOVUS можуть придбати наклейки-серця за символічні 10 грн. Також на касах супермаркетів продаються світловідбивні наліпки з сердечком, їхня вартість становить 55 грн.

“Маленькі, ніби дешеві наліпки, але вони роблять велику роботу. І я особисто сам купую. Завжди заходиш в NOVUS, чуєш: “Інститут Амосова” і купуєш наліпку”, підсумував Сергій Сіромаха.

Вперше в історії української медицини прооперували немовля, в якого була вкрай рідкісна вроджена вада серця. Йдеться про 8-місячну дівчинку Ніколь з Тернополя.

Немовляті зробили операцію з подвійного переміщення артеріальних коренів. Виконали втручання, яке у світі вважається технічно одним із найскладніших у дитячій кардіохірургії, львівські спеціалісти Лікарні Святого Миколая. Оперували дитину більше 14 годин.