Коли українці зможуть побачити зірковий дощ Персеїди. Назвали дату

Один із найбільш вражаючих метеоритних потоків Персеїда досягне свого піку цієї суботи в ніч на неділю 13 серпня.

Експерти обіцяють чудову видимість. Ця подія буде добре помітна із Землі, повідомляє Science Alert,

“Умови цього року просто ідеальні. Спадний півмісяць, освітленість якого становить лише 8%, зійде вранці 13 серпня і не завадить спостереженням”, пояснила редакторка журналу Sky Telescope Діана Ганнікайнен.

Персеїду буде видно практично всім жителям Північної півкулі. Україна – не виняток.

Метеоритний потік це скупчення пилу й уламків, які проходитимуть через атмосферу Землі. Це пов’язано з перетином нашої планети й великого хвоста комети 109/Свіфта-Туттля. Востаннє вона проходила по сусідству 1992 року, а наступного разу такий політ відбудеться лише 2126-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені знайшли найдавніші свідчення удару метеорита

“Після зіткнення метеороїда з молекулами повітря минає лише коротка мить, перш ніж атоми випромінюють світло, і тоді в небі можна побачити слід, що світиться. Найсприятливіший час буде перед сходом сонця 12 або 13 серпня. Якщо ви спостерігаєте ввечері, починайте після 10-ї години вечора і дивіться на схід або північний схід. Знаходження Великої Ведмедиці може стати орієнтиром для виявлення Персеїд”, розповів дослідник метеорів Денис Віда із Західного університету Канади.

Переважна більшість жителів Південної півкулі не зможуть спостерігати за метеоритним потоком. Однак вони вільно можуть подивитися подію на прямій трансляції проєкту Virtual Telescope Project у неділю, початок о 04:30 за Києвом.

Щорічно наприкінці літа Земля проходить сузір’я Персея крізь хвіст комети Свіфта-Туттля. Її уламки згоряють в атмосфері, що виглядає як зорепад,Персеїди. Ще називається метеорний потік Персеїди. Це найвідоміший зорепад, який відбувається щороку з боку сузір’я Персея з найвищою інтенсивністю у серпні.

Найперша згадка про Персеїди датується 36 роком н. е. в китайському літописі. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи “зоряний дощ”. Триватиме метеорний потік до 24 серпня.