Стріляють по вже знищеній техніці: аналітики викрили брехню росіян

Російські загарбники приписують собі “перемоги”, яких насправді не було. Йдеться, зокрема, про заяви щодо знищення української техніки.

Це помітили навіть пропагандисти РФ, зазначає у новому звіті Інститут вивчення війни (ISW).

Зокрема, аналітики звертають увагу заяву одного із російських блогерів про те, що притаманна Росії радянська система військової служби заохочує повідомляти про помилкові успіхи у своїх завданнях, щоб догодити командирам.

У свою чергу командири та їхні підлеглі активно відмовляють солдатів писати чесні, але “нудні” й негативні звіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові “пекельні борошна”: Росія активізувала свіже ІПСО як розпізнати вкиди ботів та анонімних Telegram-каналів

Зокрема, окупанти знімали вертольоти й артилерію російських сил, які стріляли по уже пошкодженій західній бойовій машині з різних ракурсів і в різні дні. Після цього вони щонайменше тричі звітували про це як про окремі випадки ураження.

За словами російського блогера, всі в армії РФ знають, що військовослужбовці так чинять, а російське військове керівництво не має наміру перешкоджати їм робити неправдиві звіти.

“Раніше блогери в Росії звинуватили російські ударні вертольоти у завданні ударів по вже знищеній українській військовій техніці й припустили, що міноборони Росії може використовувати ці повторні влучення для збільшення втрат України”, зазначають в ISW.

Аналітики також додають, що Кремль ще раніше використовував значне завищення втрат української бронетехніки, щоб представити російські операції як надзвичайно ефективні.

Російські загарбники намагаються всіма способами виявити проукраїнськи налаштованих мешканців тимчасово окупованих районів Херсонщини, які співпрацюють із Силами оборони України. Для цього ворог вдається до провокацій, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Зокрема, за її словами, у тимчасово захопленій Каховці та деяких інших населених пунктах Херсонщини противник поширював фейки про нібито відведення окупаційних військ.