Уряд ліквідовує Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

В Україні ліквідують Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Таке рішення прийняв Кабінет міністрів. Про це Уповноважений Олег Котенко розповів у коментарі Hromadske.

За його словами, відповідну постанову уряд офіційно оприлюднить найближчим часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо рідні зникли на війні: алгоритм дій

Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, зокрема, займався обміном тіл полеглих військовослужбовців та деякими питаннями звільнення полонених.

За словами Котенка, його запросили на роботу до Міністерства внутрішніх справ, однак він відмовився від нової посади.

Разом з тим журналістка Тетяна Ніколаєнко, посилаючись на власні джерела, написала у Facebook, що функції Уповноваженого частково передадуть до Міністерства внутрішніх справ (щодо розшуку зниклих та ведення реєстру), Головного управління розвідки Міноборони (щодо повернення тіл загиблих) та до Міністерства оборони (щодо діяльності пошукових груп).

Однак, журналістка висловила побоювання, що ліквідація Офісу Уповноваженого загрожує виплатам родинам зниклих безвісти за особливих обставин.

“Уже деякий час родини зниклих безвісти за особливих обставин примушують іти до суду і визнавати своїх родичів безвісті відсутніми , а це означає, що виплатам гаплик. Посвідчення без рішення суду не буде. З суддями у нас напряг, судова тяганина може тривати. Самі розумієте. З одного боку влада, так вирішує для себе нерозвʼязну проблему, яку сама створила, пообіцявши мільйонні виплати. Але з іншого, своїми руками підігріває собі пекельний казан людського гніву”, зазначила Ніколаєнко.

В Україні вважаються зниклими безвісти більше ніж 7 тис. військовослужбовців. Такі дані на квітень 2023 року навів уповноважений з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

За його словами, близько 65% зниклих безвісти згідно зі статистикою живі й перебувають у полоні.