Лісові пожежі на курортному острові забрали життя понад 50 людей

Масові лісові пожежі охопили острів Мауї один із найбільших островів Гавайського архіпелагу.

Найбільше від вогню постраждало історичне місто Лахайна. Загинули вже щонайменше 53 людей, пише Reuters.

“Триває масштабна пошуково-рятувальна операція, деякі люди досі вважаються зниклими безвісти. За словами губернатора Гаваїв Джоша Гріна, більша частина Лахайни з населенням 9 тис. людей зруйнована. Курортне містечко перетворилося на тліючі руїни. На відновлення охопленої вогнем місцевості знадобляться роки і мільярди доларів. Приблизно 1 тис. будівель були пошкоджені або зруйновані”, ідеться у повідомленні.

У вівторок на острові Мауї спалахнули принаймні три великі пожежі. Деякі люди рятувалися від полум’я, стрибаючи в Тихий океан. Тисячі туристів намагалися покинути острів, ховаючись в аеропорту в очікуванні рейсів.

Ще більше людей отримали опіки, надихалися димом та отримали інші травми.

Пожежу в Лахайні вдалося локалізувати на 80%. Пожежу в Пулеху, що приблизно в 30 км на схід звідти, вдалося локалізувати на 70%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Португалію охопило стихійне лихо: евакуювали понад 1,4 тис. людей

“Доля деяких культурних цінностей Лахайни залишається неясною. Історичне дерево баньян заввишки 60 футів (18 м), яке позначає місце, де стояв палац гавайського короля Камехамехи III у XIX столітті, досі стоїть, хоча, за словами очевидця, деякі його гілки здавалися обвугленими. За словами Томаса Сміта, професора географії навколишнього середовища Лондонської школи економіки та політичних наук, лісові пожежі трапляються на Гаваях щороку, але цьогоріч вони більші й горять швидше, ніж зазвичай”, пише видання.

Причину лісових пожеж досі не встановили, але Національна метеорологічна служба заявила, що їх, імовірно, викликали суха рослинність, сильний вітер і низька вологість.

На сході популярного серед туристів грецького острова Родос сталась пожежа. Суходолом евакуювали 16 тис. осіб, а морем ще 3 тис.

Місцеві рятувальники назвали нинішні пожежі найважчими на їхній пам’яті. Вони істотно посилилися через сильний вітер.

Туристів евакуювали морем та суходолом. Береговій охороні Греції допомагали власники приватних човнів. До Родоса направили кораблі ВМС Греції.

Місцева влада ухвалила рішення про превентивну евакуацію близько десятка населених пунктів, яким може загрожувати вогонь.