Подоляк прокоментував основні досягнення саміту у Джидді

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував основні досягнення саміту в Джидді.

Зокрема, він відзначив, що країни, які займали “нейтральну позицію”, зрозуміли, що без Росії можна маневрувати глобальні політичні процеси. Йдеться, зокрема, про Бразилію, Індію, Китай. Про це Подоляк розповів 24 Каналу.

“Зараз вони готові до діалогу без присутності країни-агресора. Це ключове без присутності Росії”, зауважив Подоляк.

Тепер ці країни знають, що ситуація після 18 місяців виглядає зовсім інакше, ніж говорила Росія напередодні та в перші місяці повномасштабного вторгнення.

“Наразі Україна модерує ситуацію. Ми не стали на коліна і підемо до кінця в цій війні. Так, наша держава має проблеми з логістикою, але все ж є монолітна проукраїнська коаліція”, мовив радник глави ОПУ.

Завдяки саміту в Саудівській Аравії наші партнери зрозуміли українську формулу миру та вкотре заявили, що поважають територіальну цілісність. Тепер залишаються лише проблеми з фактичним її визнанням.

Це означає, за словами Подоляка, що країни разом з нами мають тиснути на Росію, щоб її війська покинули нашу територію.

Він зазначив, зараз немає жодного сценарію завершення війни без виведення російських військ.

“Пропонувати Україні залишити хоча б щось на своїй території це нонсенс. Світові не потрібно шукати евфемізмів для того, щоб якось назвати поразку України. Треба зафіксувати: щось російське на території України це програш України”, зазначив Подоляк.

Україна немає іншого сценарію, аніж вихід на кордони 1991 року. Поки на нашій території буде навіть рота чи взвод окупантів, то інвестори не прийдуть в Україну, а громадяни не повертатимуться, адже неможливо буде планувати своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.

“Ми не можемо собі дозволити, щоб в будь-який момент Росія могла поновити війну. Країна-агресор не зможе забути про свою ненависть до України після історичного приниження. Ми показали, що не існує ніякої потужної Росії, яку потрібно боятись”, підсумував радник голови ОПУ.