Цинізм не має меж: член ЦВК під час війни живе у Голлівуді та отримав з кишень українців півтора мільйона

Член Центральної виборчої комісії 58-річний Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабної російської агресії і з того часу не повертався, він зберігає свою посаду.

Буглак живе з родиною у штаті Флорида поблизу Маямі в Сполучених Штатах Америки. Дружина Буглака публікує фотографії із містечка Голлівуд на узбережжі Атлантичного океану в передмісті Маямі. Про це повідомили “Схеми: корупціях в деталях” на “Радіо Свобода”.

Журналісти з’ясували, що протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати.

Сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень, в тому числі матеріальну допомогу з державного бюджету “для вирішення соціально-побутових питань”.

З весни цього року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.

Буглак у коментарі журналістам заявив, що має “особисті обставини”. Також заявив, що не порушував законів, бо виїхав до вторгнення, а з його початком ЦВК перейшла на дистанційну роботу.

Буглак вилетів із аеропорту “Бориспіль” 12 лютого 2022 року рейсом до Стамбулу.

З наступного дня і по 9 березня у нього була запланована відпустка. Вона закінчилася, але посадовець так і не повернувся до України.

Живучи за кордоном, Буглак восени минулого року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України “на оздоровлення”, та “для вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з народженням дитини”. І отримав допомогу загалом 230 тис. грн.

Як член ЦВК, мав “вести особистий прийом громадян”. У ЦВК журналістам повідомили, що згідно з журналом обліку у 2021-23 році він цього не робив.

“Я працював, працюю, і буду працювати на свою державу. Все, що було, все було на законних підставах. І виїзд, і робота, і знаходження десь там, де ви мене шукаєте”, заявив Буглак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Пацани роблять бізнес”: у Києві знесли 200-річний будинок

Журналісти з’ясували, що родина посадовця живе у передмісті Маямі.

Конкретне місце проживання встановили із соціальних мереж дружини Буглака та матері його дитини Тетяни Ртищевої.

У своєму профайлі LinkedIn вона вказує, що з січня минулого року живе у Голлівуді, штат Флорида це містечко поруч з Маямі на узбережжі Атлантичного океану.

Тетяна учасниця групи “Живем в Майами, говорим по-русски” у Facebook. Там вона опублікувала світлину, завдяки якій журналістам вдалося вирахувати локацію, де вона була зроблена.

Повідомили про житловий комплекс The Wave, розташований у Голлівуді прямо на узбережжі Атлантичного океану. Там є басейни, спа, фітнес-центр і вихід до пляжу.

“Схеми” запитали у Буглака, чому він не дослухався до заклику президента, який той адресував усім представникам держави, повернутись в Україну.

“У кожної людини в певний момент є індивідуальна ситуація, яка стосується її життя, здоров’я, її сім’ї, і так далі”, відповів Буглак.

“Скажіть, хіба є різниця перебувати, наприклад, в місті Ужгород або в місті Івано-Франківськ, або в місті Вінниця, чи в якомусь закордонному місті, працювати і отримати зарплату? В чому різниця? В місті Кошице і місті Ужгород. В чому різниця для державного посадовця, якщо він має право працювати дистанційно”, заявив.

В Україні Буглак має під Києвом чотири земельних ділянки загальною площею майже 50 соток. Володіє двома будинками на 390 і 85 квадратів у Вишгороді та селі Хотянівка Вишгородського району. А також двома квартирами у центрі Києва та на Подолі.

Ще дві квартири в столиці має його дружина, повідомили журналісти.

У декларації за 2018 рік задекларував позашляховики Land Rover Discovery Sport 2017 року та Land Rover Freelander 2013 року, колекцію дорогих годинників: Rotap Maranello з рожевого золота, Breguet із жовтого, Chopard з білого та Marius Lacroix з титановим корпусом, смарт годинник Louis Vuitton.

Тоді Буглак декларував, що має готівкою $990 тис, 725 тис. грн і 120 тис.

Юрій Буглак член Центральної виборчої комісії із 2019 року, колишній головний юридичний радник кондитерської корпорації Roshen, народний депутат восьмого скликання від партії “Блок Петра Порошенка”.

Був членом Комітету з питань запобігання і протидії корупції. Заслужений юрист України. До ЦВК Буглак потрапив за квотою “Європейської солідарності”.

У липні ЗМІ повідомили, що нардеп від “Слуга народу” Юрій Арістов був у п’ятизірковому готелі Waldorf Astoria Maldives на Мальдівах.

Після скандалу Верховна Рада підтримала припинення повноважень Арістова. Того ж дня йому повідомили про підозру у внесенні завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів.