Погрожували зґвалтуванням, били вдень і вночі – бійчиня “Азову” про допити в Оленівці

Найжорстокішими наглядачами в Оленівці були бойовики із так званої ДНР.

Вони били полонених українських вояків, а жінкам-бранкам погрожували зґвалтуванням. Про це в інтерв’ю “УП” розповіла бійчиня “Азову” Світлана Ворова, яка потрапила в російський полон у Маріуполі.

Світлану та інших жінок тюремники утримували в дисциплінарному ізоляторі (ДІЗО), а полонені бійці “Азову” були в бараках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Деякі стекли кров’ю в автівках” – історія “азовця”, який пережив теракт РФ в Оленівці

“Тих, до кого у росіян були якісь підозри, що, може, хтось із них снайпер, або тату не сподобалось у декого були націоналістичні тату, герби, портрети Бандери, їх відправляли в ДІЗО до нас. І в нас була зміна “денеерівців”, дуже жорстоких, які сильно знущалися з хлопців. Дуже сильно. Били, скотчем змотували руки, ноги і продовжували знущатися. Шокерами били. Ми тільки чули, як вони кричали, стогнали. Все чули, вдень і вночі”, – розповіла вона.

За її словами, після таких “допитів” одного хлопця винесли на ношах мертвим, сказавши, що він нібито покінчив з життям. “Але ми чули, як “денеерівці” заходили до нього в камеру серед ночі неодноразово, били його, кидали і знущались, як могли”, – зауважила Світлана.

Окупанти майже не застосовували грубої фізичної сили до жінок, але ламали психологічно.

“Крім того, що нас ображали, штовхали, нас не били так… Хіба що по гомілках могли стукнути, по спині. Домагань, наскільки я знаю, теж не було. Лише на словах казали: “От вас всіх треба зґвалтувати, щоб ви понароджували нам росіян”, – розповіла колишня полонянка.

Під час допитів окупанти намагалися дізнатися, хто саме з бійців “Азову” був снайпером, але також задавали загальні питання.

У ніч на 29 липня 2022 року російські терористи підірвали один із бараків виправної колонії в окупованому росіянами селищі Оленівка на Донеччині. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених. За попередніми висновками міжнародних експертів, українських полонених вбили термобаричною зброєю.