Польки ревнують українок-біженок до своїх чоловіків – Wyborcza

У Польщі зростає невдоволення біженками з України.

Молоді польки вбачають в українках конкуренток на ринку праці. А також занепокоєні тим, що біженки з України заберуть у них потенційних чоловіків, пише польське видання Wyborcza.

Найбільша неприязнь до біженців з України помітна в групі полячок до 29 років із середньою або вищою освітою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрахували, скільки грошей у Європі витратили на українських біженців

На думку журналістів, польські чоловіки не хочуть стосунків з емансипованими жінками з хорошою роботою та власною думкою, а в українках навпаки вбачають хороших супутниць життя, які “готують гарячу їжу вчасно, самовіддані й вдячні, але перш за все (і, мабуть, найголовніше) красиві”.

Для деяких українських жінок, які приїжджають до Польщі й важко знаходять у ній своє місце, стосунки з поляком можуть бути запорукою безпеки та стабільності, йдеться в статті.

Журналісти також зазначають, що кількість поляків, готових допомагати українським біженцям, скоротилася. Про це свідчить дослідження Варшавського університету.

Більшість із поляків (67 відсотків) все ще сприймають біженців у позитивному світлі, але ця тенденція йде на спад. З іншого боку, у Польщі зросла негативна думка про українців з 8 до 13 відсотків.

Вперше більшість поляків (55%) висловлюють сумнів щодо надання додаткової допомоги українцям.

“Споживче ставлення українців” це ключове слово, яке найчастіше згадувалося в обґрунтуваннях. Цю причину свого негативу до українців назвали 39 відсотків респондентів. Полякам не подобається, що українці нібито вимагають багато які послуги безкоштовно.

Все більше поляків вважають, що українці не мають права на такі ж соціальні виплати, як вони. Вони також виступають проти надання нашим громадянам пільг та фінансування харчування та проживання.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку російської агресії з України в’їхали майже вісім мільйонів людей, виїхали 6 мільйонів 200 тисяч.

Приблизно 2,3 млн українців зараз проживають у Польщі, з них 950 тис. біженці. Вони становлять 2,5% від загального числа населення країни.

90% біженців у Польщі жінки з дітьми. З них 6% жінок похилого віку.