Тарас Чмут спрогнозував, скільки ще людей мобілізують в Україні

В Україні через повномасштабне вторгнення РФ триває загальна мобілізація.

Підлягають мобілізації всі військовозобов’язані, незалежно від наявності чи відсутності бойового досвіду. Лави військовослужбовців ще мають поповнити сотні тисяч осіб. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів очільник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Він наголосив, що деякі воїни рік-півтора знаходяться на передових позиціях, їм фізіологічно потрібне відновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристи сказали, чи можна знімати на відео працівників ТЦК, які вручають повістку на вулиці

“А щоб це зробити, їх треба в цих окопах кимось замінити. А це сотні тисяч людей, яких доведеться мобілізувати”, зазначив волонтер.

Активіст додав, що Україна за 1,5 року втратила безповоротно чи через поранення дуже велику кількість мотивованих і підготовлених людей, які мали бойовий досвід.

“Їх місця дуже часто займають не такі. Хтось з 2014 року воює і має 10 років досвіду за плечима, а хтось взяв зброю пів року тому і ще не пройшов свій шлях еволюції. Але при цьому той рівень втрат, який є, вибиває людей, по пораненнях, по здоров’ю, коли люди просто сиплються. І це зараз тотальна проблема”, додав Чмут.

Добровільно до військкоматів приходить близько 20% військовозобов’язаних.

Тому, якщо не вручати повістки на вулицях, мобілізація в Україні може бути під загрозою. Про це заявив керівник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко в інтерв’ю Leopolis.news.

За його словами, прихід до ТЦК не є автоматичною відправкою до війська. Адже це ціла низка процедур, а також медичний огляд. І ті, хто мають законні підстави, по стану здоров’я або інших причин не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії.