Ціна на гречку в Україні впала більше ніж вдвічі: експерти назвали причину

Попит та пропозиція на ринку гречки стабілізувалися, тому ціни на крупу порівняно з минулим роком зменшилися на 53%.

Ціни повернулись на довоєнний рівень 44,4 грн/кг. Про це повідомляє AgroPortal.

Директор агропромислового департаменту Групи “Агротрейд” Олександр Овсяник зазначив, що цьогоріч гречка не має надзвичайно привабливого економічного ефекту, адже ціни на неї пішли донизу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Мінекономіки розповіли, що буде з цінами восени

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, у 2022 році посіви гречки порівняно з довоєнним 2021-м зросли більш ніж на 30%. Загальна площа під урожай поточного року склала 120,7 тис. га, що майже повністю співпадає з площею збирання зерна гречки минулого року 121,0 тис. га.

Щодо внутрішнього споживання, то загальні потреби в гречці на внутрішньому ринку оцінюються в 125-130 тис. т/рік.

“Цього сезону з урахуванням перехідних залишків наш наявний ресурс становитиме 165 тис. т, чого наразі більш ніж достатньо як для забезпечення внутрішніх потреб, так і для формування експортного потенціалу на рівні щонайменше 20 тис. т”, зазначає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

В Україні знизилися ціни на популярні овочі.

Зокрема, подешевшали картопля, капуста та морква. Про це повідомляє “Мінфін”.

Так, молода картопля подешевшала з 38,79 грн/кг до 16,44 грн/кг, білокачанна капуста подешевшала з 53,16 грн/кг до 17,50 грн/кг, середня вартість моркви знизилася з 69,34 грн/кг до 30,27 грн/кг, молода морква здешевшала з 57,39 грн/кг до 26,90 грн/кг.