Відкрили новий маршрут до українських портів

Військово-морські сили ЗСУ проклали нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до чорноморських морських портів України.

Їх запропонували у зверненні до Міжнародної морської організації у липні 2023 року. Рада ММО визнала право України на вільне торговельне судноплавство, йдеться у повідомленні ВМС.

“Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення Росії”, вказали військові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна оголосила російські порти небезпечними: що це дає

Маршрутами дозволять скористатися суднам, власники чи капітани яких офіційно підтвердять готовність до плавання в умовах військової загрози та мінної небезпеки.

Додатковий маршрут з Одеси проклали з суверенних вод України до виключної морської економічної зони Румунії.

Міністерство закордонних справ Росії оголосило про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи, яка припинила діяти з понеділка 17 липня.

Міноборони України наголосило, що Росія відкрито погрожує цивільним суднам, які перевозять харчові продукти з українських портів, чим навмисно створює військову загрозу на торговельних маршрутах.