Виклики для управлінців персоналом: у Києві пройшов форум HR Days 2023

Спікерами форуму HR Days 2023, який пройшов 27 28 липня у конгрес-готелі “Пуща”, виступили 50 визнаних експертів у сфері HR провідних українських та міжнародних компаній, а кількість відвідувачів заходу перевищила 400 осіб

Зокрема, своїм досвідом ділились Наталія Колядко, HR-директорка EPAM, Наталія Теряхіна, HR-директорка Kernel, Наталія Романенко, директорка з управління персоналом аграрного напряму МХП та багато інших.

Захід, у якому взяли участь представники найбільших українських компаній, розпочався панельною дискусією, у якій обговорювалися нові виклики для управлінців персоналом, зокрема повернення ветеранів і ветеранок в компанії.

“Люди повертаються з передової з різним психоемоційним станом. Ми розуміємо, що підхід до повернення ветеранів у робоче середовище має бути особистісним. Демобілізовані мають отримувати достойну зарплату й змогу професійно зростати. Робимо все, щоб максимально знизити ризик додаткового травмування ветеранів та членів їхніх родин під час процесу адаптації до життя в нових реаліях”, зазначила учасниця панельної дискусії Анна Адом, директорка з управління персоналом та побуту Ferrexpo.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 популярних запитань на співбесіді, до яких треба бути готовим

Спікерка поділилась власним досвідом реагування на виклики: для ветеранів передбачена можливість професійної перепідготовки, якщо попереднє місце роботи ветерана більше не підходить йому з огляду на стан здоров’я, або ж можливість адаптації попереднього робочого місця під його потреби. Для співробітників компанії вже розпочалася низка тренінгів аби правильно вирішувати ймовірні стресові ситуації в робочому середовищі.

Фахівці фармацевтичної компанії “Артеріум” презентували HR-спільноті досвід та здобутки роботи з персоналом: яким чином залучати таланти, чому їх навчати сьогодні та як утримувати кадри під час війни.

“З березня 2023 в компанії працює програма талантів “Кар’єрний крок”. Ми приділяємо максимальну увагу визначенню потенціалу кожного співробітника та надаємо індивідуальні можливості для розвитку талантів кожного”, – говорить Ольга Коростельова, керівниця департаменту оцінки і розвитку персоналу АТ “Київ медпрепарат” корпорації “Артеріум”. Вона зазначає, що програма розрахована на рік і, окрім заходів, передбачених індивідуальними планами розвитку, включає різноманітні лідерські школи, менторську програму, англійські розмовні клуби, роботу з коучем, а також кросс-фунціональне стажування.

На думку організаторів форуму, обмін досвідом дозволить ефективно реагувати на зміни, які відбуваються у сфері управління ресурсами і ситуації, пов’язані із війною.

“Форум HR Days вкотре зібрав HR професіоналів і професіоналок із усіх куточків країни для обміну інноваційними ідеями та кращими практиками. Захід дає поштовх розвитку у сфері управління ресурсами людського капіталу в країні, адже учасники отримують можливість висловитися, почути погляди колег та обговорити сучасні тенденції в управлінні персоналом. На цьому форумі ми обговорювали важливі питання підвищення ефективності роботи, впровадження інноваційних HR-підходів, а також ролі в збереженні компаній під час війни в Україні”, – зазначила Тетяна Семенова, представниця організаторів форуму.

Причинами для хвилювання перед співбесідою можуть бути страх невизначеності, брак досвіду та неправильні установки. Щоб цього уникнути, варто відшліфувати свою поведінку на інтерв’ю, програвши його перед дзеркалом чи друзями.