Кремль бореться з сервісами VPN – розвідка Великої Британії

Ймовірно, останні тижні російська влада посилила блокування сервісів VPN.

Звіти свідчать про те, що багато з найпопулярніших VPN тепер непридатні для використання у деяких суб’єктах Російської Федерації, повідомляє розвідка Великої Британії.

“VPN дозволяють користувачам маскувати свій доступ в інтернет, підтримувати конфіденційність і обходити державну цензуру. VPN надзвичайно популярні у Росії, хоч і вважаються незаконними з 2017 року. Вони дозволяють користувачам отримувати доступ до об’єктивних міжнародних джерел новин, зокрема про війну в Україні”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напруга в середині Росії посилюється: американські експерти назвали причини

Сервіси VPN називають найбільшою перешкодою для спроб Кремля встановити всеосяжний внутрішній контроль над інформацією. Пропаганда також намагається залякати громадян, щоб вони не використовували VPN. Стверджуючи, що вони викрадають їхні дані.

Міністерство просвіти Росії запроваджує у школах і закладах вищої освіти предмети, пов’язані з військовою підготовкою. Імовірно, ця ініціатива свідчить про ще більшу мілітаризацію російського суспільства, повідомило Міноборони Великої Британії.

Дітей навчатимуть користуватися автоматами, ручними гранатами, а також засобами індивідуального захисту. Такі уроки стануть обов’язковими з наступного навчального року, тобто з вересня 2023-го.