Росіяни зазнають втрат, є просування: зведення від ISW

Російські окупанти зазнають великих втрат на лінії фронту Сватове-Кремінна.

Генштаб ЗСУ повідомив про відбиття російських атак на північ від Синьківки, що за 8 км на північний схід від Куп’янська, та на північний схід від Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), передає Інститут вивчення війни (ISW).

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що окупанти сформували наступальне угруповання, щоб спробувати прорвати оборону і просунутися до Куп’янська.

У Міноборони Росії заявили, що штурмові групи шостої загальновійськової армії нібито захопили чотири українські позиції та п’ять спостережних пунктів біля урочища Маньківка, що приблизно у 15 км на схід від Куп’янська.

Голова Луганської ОВА Артем Лисогор повідомив, що загарбники зазнають значних втрат на лінії Сватове-Кремінна та направили до Сватового медперсонал 442-го окружного військового госпіталю МО РФ для евакуації поранених.

9 серпня українські війська вели контратаку на лінії Сватове-Кремінна. Міноборони Росії заявляє, що українські війська контратакували у районі Новоселівського, Синьківки та урочища Маньківка.

Донецька область

У Генштабі України повідомляють про наступальні дії на південь від Бахмута та закріпленні на досягнутих рубежах. Російські джерела казали про наступ українських сил поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Опубліковані 8 серпня геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися на захід від Ягідного (2 км на північ від Бахмута).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб повідомив хороші новини з передової

Генштаб України вчора повідомив про відбиті російські атаки на околицях Кліщіївки, на північний схід від Дружби та поблизу Зайцевого. Маляр сказала, що окупанти послідовно контратакують на цих напрямках.

9 серпня російські війська продовжували наступальні операції на ділянці Авдіївка Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів.

“Південна вісь”

9 серпня українські сили здійснили обмежену наземну атаку на заході Донецької області.

У районі кордону Донецької та Запорізької областей ЗСУ просунулися вперед. Маляр повідомляла, що українські війська досягли часткового успіху в напрямку Урожайного та Приютного.

Російський “воєнкори” заявляли, що українські війська захопили позиції на північній околиці Урожайного. Джерела стверджують, що 9 серпня українці атакували і біля Старомайорського.

У Генштабі України повідомили, що окупантам не дали відбити втрачені позиції біля Староморського. Геолокаційні кадри за 9 серпня показують, що українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Роботиного.

Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ Сергій Кузьмін 8 серпня сказав, що українські війська просунулися на сотні метрів поблизу Роботиного. Маляр повідомляла про частковий успіх біля Вербового.

“Воєнкори” окупантів заявляють, що українські війська закріпилися на нових позиціях за 3 км на північний схід від Роботиного та отримали контроль над невизначеною позицією.

Російські окупанти обрали Куп’янський напрямок головним для свого наступу. Створили там наступальне угруповання у складі восьми штурмових загонів “Шторм -Z”. Деякі позиції по декілька разів переходять “з рук в руки”, заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.