МВС пояснило зміни у реєстрації авто

Цього місяця змінили процедуру першої реєстрації на території України нових авто.

Автосалони зможуть реєструвати транспортні засоби від імені покупця без необхідності нотаріального оформлення довіреності, а також необов’язковими тепер стають “транзитні” номерні знаки. Покупець отримує можливість зекономити час і гроші, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

Що змінилося

Автосалони отримали можливість генерувати довіреність на право представляти інтереси покупця.

Таку довіреність сторонам можна підписати просто в автосалоні й без нотаріуса.

Довіреність, а також акт-приймання передачі транспортного засобу формується за допомогою Єдиного державного реєстру. На них можна накласти електронний цифровий підпис або підписати паперовий бланк залежить від того, як зручно покупцеві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому собаку і кота небезпечно залишати в авто у спеку

Завдяки тому, що автосалони можуть генерувати акти приймання-передачі в електронному вигляді, і скасуванню обов’язкового огляду нових авто Експертною службою МВС, отримання “транзитних” номерних знаків для разових поїздок при реєстрації нового авто теж стає необов’язковим.

Покупець може відмовитися від них, інформація про що буде вказана в акті огляду та/або приймання.

Після оформлення необхідних документів між покупцем і продавцем, представник автосалону може завітати до сервісного центру МВС замість покупця.

І відповідно, отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я покупця і номерні знаки.

При цьому авто може взагалі не покидати територію салону. А новому власнику залишається лише забрати вже зареєстроване у продавця.

Як було раніше

Нововведення спрощують державну реєстрацію нових транспортних засобів і не стосуються вживаних авто.

Раніше для такої реєстрації покупець мав звернутися до нотаріуса для оформлення довіреності, якщо хотів доручити реєстрацію автівки продавцеві.

Також було необхідно закріпити червоні номерні знаки для разових поїздок, аби транспортний засіб міг доїхати до сервісного центру МВС.

Набули чинності зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування авто. Передбачена відповідальність для інструкторів, екзаменаторів та контролюючих органів. Штраф може сягати 51 тис. грн.

Оформлення електронного посвідчення водія стало доступним через застосунок “Дія” та Електронний кабінет водія.