В Україні знайшли старовинний човен

Науковці Інституту археології НАН України обстежили дерев’яний човен, який знайшли рибалки неподалік Чернігова у замитому руслі Десни.

Встановили, що це дубовий човен-довбанка. Обабіч кілевої частини були нашиті дошки з листяного дерева, повідомляє Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені вирушать у подорож на човні кам’яної доби

“Біля носової частини виявлено два залізні цвяхи, що пронизали дошки. Ширина дошок у видимій частині становила 45-50 см, їхня товщина – 5 см. Виявлено частину правого шпангоуту та невідому конструктивну частину. На жаль, дно плавзасобу не вдалося простежити, оскільки воно розташоване нижче від рівня річки. Над плавзасобом нависає схил до 5 м, тому подальші роботи були припинені. По завершенню фіксації човен було засипано річковим піском”, йдеться у повідомленні.

Після перших досліджень припускають, що це рибацький човен-довбанка, які використовували від XVIII до початку XX століть. Такі човни мали від 8 до 12 м довжини та до 2 м ширини і могли призначатися для промислового вилову риби.

Давній дубовий довбаний човен знайшли археологи у Національному заповіднику “Хортиця”. Його виявили на обмілілій ділянці берегової зони. Попередньо довбаному човну від 300 до 500 років. Більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу.

Такі човни були поширені у регіоні за часів Київської Русі. Тож знахідці може буде понад 1000 років.