Як швидко вилікувати ячмінь на оці вдома: що треба знати

У будь-яку пору року на очах може з’явитись ячмінь. Ця неприємність доставляє неабиякий дискомфорт.

Очі стають чутливими до світла, сверблять, червоніють, набрякають та печуть, пише fakty.

З’являється біль та поколювання, відчуття, ніби в око щось попало. Око починає сльозити. Вже тоді утворюється маленький гнійний прищ на повіках.

У будь-якому разі ячмінь не можна проколювати та видавлювати.

Чому ячмнь виникає

інфекційні хвороби очей;

гормональний збій;

стрес;

цукровий діабет;

брак вітамінів та мінералів;

вразливість до погодних умов;

недотримання правил гігієни.

Як лікувати ячмінь на очах вдома

Ліквідувати ячмінь можна за допомогою медичних засобів або ж народних методів. Значна частина людей обирає другий шлях, позаяк лікується переважно вдома, і не бачить необхідності звертатися до лікарів.

Трави

Про цілющі властивості ромашки та календули відомо здавна. Ці трави вважаються потужними антисептиками, а отже ефективними засобами у боротьбі з ячменем.

Жменю ромашки або календули залийте стаканом окропу і дайте настоятися.

Опісля процідіть розчин і зачекайте, доки він охолоне. Коли вода стане теплою, змочіть у ній клаптик стерильної тканини. Помістіть цей компрес на уражене око на 10 хв.

Сіль

На розігріту пательню насипте столову ложку солі і помішуйте її, допоки сіль не стане теплою. Нагріту сіль покладіть у клаптик чистої тканини, замотайте і прикладіть до ураженого ока. Важливо, що мішечок не обпікав око. Тримайте, доки сіль не охолоне.

Алое

Розріжте лист алое вздовж і змочіть ватний диск у його рідині. Обережно протріть уражену повіку. Потім змийте трав’яним настоєм з ромашки

Чайні пакетики

Використаний чайний пакетик прикладіть до ураженого ока. Важливо, щоб пакет був щойно з окропу, а чай чорний. Тримайте компрес до повного його охолодження, а саму процедуру повторюйте щодня.

Тривалість хвороби здебільшого становить п’ять-шість днів. Іноді процес загоєння ячменю може тривати до 20 днів. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, оперативності лікування,і від тяжкості запалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда чи міф: розкрили цікаві факти про втрату зору

Якщо протягом пʼяти днів ячмінь не сходить терміново зверніться до лікаря.

Що кажуть лікарі

“Ми за лікарські препарати, які мають доведену дію та ефективність. Народні методи мали б вже відійти на задній план. Але в першу чергу не можна видавлювати чи проколювати ячмінь. Якщо у людини він зʼявився, варто утриматися від нанесення макіяжу. Усі ці засоби негативно впливають на ячмінь”, зазначає офтальмолог Ольга Волох.

Лікар-офтальмолог Олександра Ярига радить українцям не лікувати ячмінь самостійно, а одразу звертатися до лікаря.

“Нагрітий мішечок з сіллю доволі небезпечна процедура, а компреси та примочки не працюють”, каже Ярига.

При катаракті кришталик ока твердіє, втрачає прозорість. Як наслідок, світло в кришталику неправильно заломлюється.

Тому трапляються несподівані зорові спалахи – від фар машин, сонячного проміння. З часом люди починають погано бачити й можуть повністю втратити зір.