У Повітряних силах розповіли про принцип розосередження носіїв ракет Storm Shadow і SCALP-EG

Повітряні сили України розосередили бомбардувальники Су-24, які несуть ракети Storm Shadow і SCALP-EG, по різних аеродромах, звідки літаки виконують бойові завдання.

Так само роблять і росіяни. Про це у коментарі “Громадському” повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат, який відреагував на новину Bild про те, що Україна щодоби змінює місця базування Су-24, які несуть далекобійні крилаті ракети.

Ігнат зазначив, що Україна, як і Росія, розосередила свої бомбардувальники на різних аеродромах такі нині умови бойових дій.

“Це нормальний процес. Зрозуміло, що бомбардувальники Су-24 не стоять і не чекають поки до них прилетить ракета. Командування Повітряних сил ухвалює відповідні рішення, щоб зберегти техніку, особовий склад і максимально виконати бойові завдання”, наголосив речник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав ракету SCALP-EG, передану Україні від Франції

Bild пише, що до захисту аеродромів також залучені декілька зенітних комплексів Patriot та IRIS-T. Це пояснюють тим, що останніми тижнями Росія обстрілює бази Повітряних сил України де, як вважає, перебувають Су-24.

За даними італійського військового експерта Томаса Тейнера, Росія запускає близько 90% своїх крилатих і балістичних ракет для ураження цих авіабаз. Однак, з його слів, росіяни “зазнають невдач”.

Водночас журналісти повідомили, що для захисту своїх ракетоносіїв в Україні відновили всі авіабази радянських часів, а також використовують новостворені засекречені злітно-посадкові смуги на автомагістралях.

Українські військові вже використовують ракети Storm Shadow і SCALP-EG, які передають партнери, підтвердив Ігнат.

“Ворог потерпає від цього озброєння, і ви бачите результати”, сказав він.

За даними Bild, у РФ немає засобів перехоплення цих снарядів.

Повітряні сили кожні 24 год. переміщують фронтові бомбардувальники Су-24 із ракетами Storm Shadow та SCALP.

Так їх захищають від ударів окупантів, пише Bild з посиланням на власні джерела.

Кілька разів росіяни атакували аеродроми у західних областях. Саме там можуть базуватися Су-24.

Але обстріли Storm Shadow та SCALP по тилах росіян відбуваються практично щодня.