Митрополит ПЦУ здивував заявою про “вигадану війну”

Митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило (Ковальчук) сказав у звернені до вірян, що “влада вигадує війну”.

Його виступ поширився соцмережами, пише “Суспільне”.

“Дорогі брати та сестри, дорогі паломники, ми схиляємось перед вами, тому що ви долаєте всупереч неможливому. Наша влада то вигадує війну, то боїться, щоб московські їх не засудили та не дозволяли нам вас зібрати в це святилище”, сказав митрополит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Служителя РПЦ в Україні затримали з неповнолітнім ЗМІ

У пресслужбі ПЦУ пояснили, що він мав на увазі офіційно встановлену заборону проводити масові паломництва.

“Але ця заборона на практиці не виконується всюди однаково. Коли йдеться про заходи, які організовує московський патріархат, то їх проводять фактично без заборони. Можна навести приклади походів на Почаїв. Це, як можна зрозуміти з промови, і обурює митрополита Данила”, наголосив речник Київської Митрополії ПЦУ митрополит Євстратій (Зоря).

Речник вказав, що позиція ПЦУ щодо війни ясна, однозначна і багато разів засвідчена у документах і заявах.

“Означення “вигадана війна” категорично суперечить позиції ПЦУ і не може в жодному разі трактуватися не лише як офіційна думка Церкви, але і як думка на рівні окремих її представників. Цілком очевидно, що він абсолютно некоректно вжив словосполучення “вигадана війна” і тому має розʼяснити, що він зробив це помилково. Можливо, це сталося через його стилістику мови та вік. Йому 74 роки”, підсумував речник.

25 листопада СБУ повідомила про обшуки у Чернівецько-Буковинській єпархії РПЦ в Україні. Виявили методички з Москви, російське громадянство і посвідчення окупантів.

Також СБУ перевіряла Корецький Свято-Троїцький монастир і приміщення Сарненсько-Поліської єпархії РПЦ в Україні.