Знайшли останки дитини з “антивампірським” трикутним замком. Що відомо

У Польщі знайшли останки дитини, яку поховали обличчям донизу з “антивампірським” трикутним замком.

Відкриття провели археологи з Інституту археології Університету Миколи Коперника (NCU) поблизу села Пнє Поморського воєводства на півночі країни, пише heritagedaily.

Поховання датується XVII століттям. Останки знайшли поруч із закритим на замок похованням “вампіра”, яке виявили торік. Померлого ховали з серпом на шиї, щоб запобігти сходженню до вампіризму.

Концепція духа-кровопивця або демона, що пожирає людську плоть, розповідалася в міфології та народних казках майже кожної цивілізації протягом століть. Наприкінці 17-го та у 18-му столітті фольклор про вампірів став нестримним у словесних традиціях та уявленнях багатьох європейських етнічних груп.

Їх описували як винищувачів злих істот, самогубців, відьом, трупів, одержимих злим духом або жертв нападу вампіра.

У 18 столітті спостереження за вампірами по всій Східній Європі досягли свого піку, з частими ексгумаціями. Цей період зазвичай називають “боротьбою про вампірів XVIII століття”.

Дитяче поховання спочатку було поховано обличчям вниз. Згідно з ритуалами того часу, мало змусити померлого вгризтися в землю, якщо піднятися. Пізніше більшість останків було видалено, залишивши лише гомілку, яка була закрита на замок під п’ятою.

За словами науковця Даріуша Полінського з Університету Миколи Коперника, замок встановлювався для захисту живих від померлих і символізував завершення останнього етапу життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В українському місті розкопали древній цвинтар

Поруч із похованням дитини археологи знайшли також яму з останками трьох дітей. У ямі був фрагмент щелепи з зеленим фарбуванням, в якому аналізи елементного складу показали сліди золота, перманганату калію та міді.

Дослідники припускають, що фарбування було спричинене зіллям, яке було приготоване для лікування “вампіризму”. Тоді як ширше кладовище, ймовірно, було місцем поховання людей, відкинутих суспільством, як за життя, так і після смерті.

Артефакти часів козацтва та Російської імперії і людські поховання знайшли археологи на місці Домініканського монастиря у Вінниці.

Кісткам щонайменше 300 років. В одній ямі виявили п’ять черепів: один жіночий, та чоловічі. Також є численні поховання, які вимагають подальшого дослідження. На одному з черепів є сліди травми, яку могли отримати під час боїв. Пошкодження має сліди загоєння