Чи треба поливати кімнатні рослини марганцівкою. Порада експерта

Розчин марганцівки вважають корисним, щоб позбутись комах у вазонах, а домашні тварини перестануть їх гризти.

Хоч цей розчин застосовують проти гнилі різного виду, фітофторозу, роси борошнистої рослин, про те не всі квіти можна ним поливати, пише fakty.

Розчин можна застосовувати для тих квітів, які добре почуваються у слабокислому та кислому ґрунті. До них належить дуже багато домашній рослин, зокрема: алоказія, амариліс, аспарагус, азалія, антуріум, бегонія, гарденія, гортензія, дифенбахія, каланхое, кала, камелія, монстера, пеларгонія, примула, плющ, спатифіллум, фіалка, фікус, фуксія, хлорофітум, цикламен.

Також марганцівкою радять поливати плодові домашні рослини, як-от гранат, хурма, цитрусові (лимон або апельсин). Але ті квіти, що не потрапили до переліку вище не можна поливати марганцівкою.

Але експерт з рослин Ліліана Лавринець каже, що корисність марганцівки в поливі рослин це міф. Сама вона ніколи не поливає домашні квіти марганцівкою. І ось чому.

“Марганець це речовина, яку використовують для промивання шлунку в домашніх умовах. Він вбиває всі бактерії та виводить шлаки з кишківника”, пояснює Лавринець.

Як марганець діє на рослину

“Марганець потрапляє у ґрунт, де, як і у кишківнику, він вбиває всі бактерії. Чи то позитивні, чи негативні речовина вбиває всі. Потім марганець потрапляє до коріння та очищує там все, що можна”, додає Лавринець.

Після вау-ефекту, коли рослина починає квітнути, через деякий час, коли все добре і погане знищено, рослина в’яне та засихає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому коти їдять рослини і як їх від цього відучити

Краще, на її думку, придбати у магазині спеціальне добриво для вашої рослини або полити водою з акваріуму, якщо він у вас є. У воді, де плавають рибки, міститься багато поживних мікроелементів, які так потрібні для активного росту та здоров’я рослин.

Експериментувати та поливати марганцівкою ваші домашні квіти чи ні вирішувати лише нам. Експерт цього робити не радить. Це стосується всіх домашніх квітів.

Багато кімнатних рослин можуть очищати повітря будинку чи квартири. Вони збирають пил, задимлення. Які рослини це роблять найкраще, розповість Gazeta.ua

В першу чергу це Спатифіллум. Його називають “жіночим щастям”. А Алоє не тільки має лікувальні властивості, а є й дуже хорошим очисником повітря у кімнаті.