Міноборони витратило 27 млрд на зброю і її не дочекалося – ЦПК

Міністерство оборони України прострочило дебіторську заборгованість на суму суму у близько 27 мільярдів гривень, витрачених на зброю.

З моменту останнього повідомлення цифра скоротилася. Раніше йшлося про 36 мільярдів, а не 33, повідомляє Центр протидії корупції.

27 млрд гривень це загальна сума простроченої дебіторської заборгованості, яка складає 33 млрд. З неї вже вирахували 5,86 млрд (заборгованість за речовим забезпеченням), а також мільярд орієнтовний розмір заборгованості за іншими програмами оборонного відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ви точно знаєте ці прізвища. “Схеми” назвали топпосадовців, які передали Росії бомбардувальники і пів тисячі крилатих ракет

Дані про конкретні прострочені контракти приховують. Тим часом на щоденній основі звіти про укладені контракти на покупку зброї для своїх військових публікує Міноборони США.

Прострочена дебіторська заборгованість свідчить про те, що компанії отримали кошти від Міністерства оборони. Втім, товар, у нашому випадку зброю, в обумовлені контрактами терміни не поставили.

459_ЗПІ_ГО_центр_протидії_корупц_просторочена_дебіторська_заборгованість.pdf from ValeriiaRadchenko3

20230803scan_230803_095455.pdf from ValeriiaRadchenko3

Україна отримала $890 млн другого траншу від Міжнародного валютного фонду. Кошти надійшли після першого перегляду програми розширеного фінансування. Загалом фінансова допомога від МВФ вже склала $3,59 млрд.

Торік лідери Європейського Союзу погодили виплату Україні цього року 18 млрд макрофінансової допомоги.