Росіяни намагалися проникнути в систему планування операцій ЗСУ: їх викрила СБУ

Служба безпеки України викрила спроби російських спецслужб проникнути в електронну систему планування операцій Збройних сил України.

Кіберфахівці заблокували спроби отримати доступ до бойової системи обміну даних, повідомляє пресслужба ЗСУ в Telegram.

Спецслужби РФ намагалися отримати доступ до чутливої інформації щодо дій ЗСУ, локацій і переміщення Сил оборони, їхнього технічного забезпечення тощо.

“З перших днів повномасштабної війни ми відбиваємо кібератаки російських спецслужб, які намагаються зламати нашу систему військового управління і не тільки. Проведена нами зараз операція це кібероборона нашого війська”, зазначив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ваш комп’ютер можуть залізти через вірус. Держспецзв’язку попередила про загрозу

Відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці.

Для поширення “вірусів” у системі ворог робив основну “ставку” на захоплення українських планшетів на полі бою. В подальшому вони планували використовувати наявні на цих пристроях доступи та програми для проникнення в систему.

Служба безпеки виявила майже 10 ворожих шпигунських програм, які були призначені для отримання інформації із системи.

“СБУ продовжує тісну співпрацю з Генеральним штабом ЗСУ та здійснює документування дій ворожих спецслужб і притягнення винних до відповідальності”, йдеться в повідомленні.

Контррозвідка Служби безпеки України провела багатоетапну спецоперацію, у результаті якої нейтралізовано ще одну російську агентурну мережу на Донеччині.

Зокрема викрили жінок, які працювали на ФСБ та “вагнерівців”. Зловмисницям загрожує довічне ув’язнення.

Передусім вони намагалися виявити і “злити” агресору напрямки вильотів бойової авіації ЗСУ, зокрема ударних гелікоптерів під Авдіївкою. Також їх цікавили маршрути переміщення важкої бронетехніки українських військ з прифронтових територій на передову.