Єврокомісія буде рекомендувати розпочати з Україною переговори щодо вступу до ЄС – ЗМІ

Єврокомісія може рекомендувати почати переговори з Україною щодо вступу до ЄС.

Це може бути у доповіді про розширення ЄС, повідомив брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

“Почалася підготовка доповіді Єврокомісії про розширення ЄС, яка має бути опублікована у другій половині жовтня. Судячи з усього, в ній будуть рекомендації для України та Молдови розпочати переговори про вступ до ЄС, а для Грузії надати статус кандидата. Однак для цього необхідний консенсус 27 членів ЄС у грудні”, написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава Єврокомісії сказала, що пришвидшить вступ України до ЄС

У червні єврокомісар Олівер Вархеї повідомив, що Україна виконала дві з семи рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу до ЄС.

Зовнішньополітичний орган Євросоюзу Європейська служба зовнішніх справ розробила проект плану надання Україні “безпекових зобов’язань”, які передбачають постійну військову підтримку й співпрацю.

Пропозиції зовнішньополітичного відомства ЄС щодо “гарантій безпеки” для України, які наразі мають статус рекомендацій, охоплюють варіанти від “сталого” постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими і допомоги в налагодженні зв’язків між українськими і європейськими оборонними компаніями.