“Калина пам’яті”: в Україні започатковують нову традицію вшанування полеглих Героїв

В Україні платформа пам’яті “Меморіал” започатковує нову традицію вшанування полеглих Героїв до Дня захисників і захисників України.

Мета акції “Калина пам’яті” ‒ висадити на території всіх освітніх закладів країни калинові алеї, повідомляють організатори.

Кожен кущ символізуватиме одну загиблу людину, яка віддала своє життя за Україну. Для реалізації задуму команда платформи “Меморіал” запустила краудфандингову кампанію. Планують зібрати 72 тисячі гривень.

За словами шеф-редактори “Меморіалу” Анастасії Абрамець, цих грошей вистачить, щоб забезпечити саджанцями, інформаційними таблицями та буклетами про догляд за калиною 50 освітніх закладів у різних куточках України. Логістичні витрати забезпечить “Нова пошта”, яка підтримала ідею.

“Наша команда вірить, що акція “Калина пам’яті” допоможе зберегти спогади про всіх полеглих Героїв. Ми зможемо залучити наших дітей до традицій вшанування, підтримаємо учнів та освітян, які втратили найдорожчих. Нам дуже важлива підтримка, адже це не лише можливість реалізувати задум, але й спільне творення традицій, тих, які для нас усіх актуальні і важливі, які зроблять нас міцнішими”, ‒ зазначила Абрамець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повернула тіла ще 44 полеглих військових

Вона розповіла, що на першому етапі збиратимуть кошти на реалізацію ідеї. Водночас команда платформи пам’яті “Меморіал” збирає освітні заклади, які хочуть взяти участь у “Калині пам’яті”.

Подати заявку на участь може кожен державний чи приватний освітній заклад України. Для цього представникам адміністрації закладу достатньо заповнити форму та очікувати на відповідь.

Якщо вдасться зібрати заплановану суму, “Меморіал” забезпечить матеріалами для проведення акції 50 освітніх закладів. Якщо ж зібрана сума буде більшою, відповідно вдасться залучити більше шкіл.

Після завершення збору освітні заклади, які вирішили долучитися до акції “Калина пам’яті”, отримають інструкції та рекомендації щодо висадки і догляду за рослинами. А також інформаційні таблиці та кількість саджанців відповідно до кількості загиблих військових, близьких школі. Це можуть бути колишні учні, освітяни, рідні та близькі вчителів й нинішніх учнів.

29 вересня о 9:00, напередодні 1 жовтня, Дня захисників і захисниць України, учні разом із учителями висадять калинову алею на подвір’ях своїх освітніх закладів.

“Алеї Героїв стануть місцем вшанування пам’яті загиблих, місцем, де школи зможуть проводити пам’ятні заходи. Ми маємо надію, що “Калина пам’яті” з роками масштабується і такі алеї з’являться у всіх освітніх закладах країни”, ‒ додала Абрамець.

Підтримати проєкт “Калина пам’яті” можна за посиланням.

14 липня відбулася чергова репатріація тіл загиблих українських військовослужбовців із тимчасово окупованих територій України. Вдалося повернути тіла ще 62 захисників. Четверо воїнів, чиї тіла повернули, померли у ворожому полоні внаслідок поранення, хвороби та неналежного медичного догляду.

Вдалося повернути тіла українських військовополонених, які загинули внаслідок теракту в Оленівській колонії на окупованій території в Донецькій області. Більшість із них ідентифіковані.