Смертельно небезпечна партія: в Україну завезли токсичний фрукт

До України завезли партію небезпечного авокадо з Перу. У ньому виявили кадмій.

Фрукт експортувався із Польщі. Отримувачем в Україні токсичного фрукта є одеське підприємство, повідомили на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

“Відповідно до інформації, виробник: Agro San Jacinto S.A.C. Оптовик: RK-Impex.PL SP.ZOO, Przemysl. Отримувач: ТОВ “Вподобайка” місто Одеса. Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби”, ідеться в повідомленні.

Кадмій важкий метал, пари та сполуки якого є токсичними для людини та викликають пошкодження легень, нирок, шлунково-кишкового тракту та кісток. Сам по собі метал практично нешкідливий, але небезпечними є його сполуки, особливо ті, що розчиняються у воді. При попаданні в організм речовини кадмію завдають шкоди травної та дихальної системи, а також вражають нервову систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельно небезпечна партія: в Україну завезли токсичний рис

Отруєння пилом або парами окису кадмію має дві форми: гостру та хронічну. Для гострої форми характерно виникнення симптомів через 10-36 год., в окремих випадках через 30-120 хв. Розвиваються ознаки гострого бронхіту або трахеобронхіту, сильний судомний кашель, синюшність і задишка. Потім розвивається бронхопневмонія і набряк легенів. При отруєнні через травний тракт спостерігаються порушення в роботі системи травлення.

Хронічна форма отруєння настає при постійному накопиченні речовини в організмі. На початкових етапах інтоксикація виражається слабо, людина страждає від слабкості та сонливості. При подальшому накопиченні кадмію в організмі страждає більшість органів і систем.

Період напіввиведення з організму становить від 10 до 30 років. Кадмій має токсичну дію на нирки, кісткову і дихальну системи. Його відносять до числа канцерогенів, небезпечних для людини.

В Україні виявили шкідливий для здоров’я сироп із величезною кількістю барвника E124. Концентрований напій експортували з Франції. Неякісну партію бальзаму завезли в Одесу, він також може бути у Києві. Добавка в ньому є сильним алергеном, може викликати анафілактичний шок, або приступ задухи в астматиків і людей із неприйняттям аспірину.