У Туреччині вперше прокоментували вибух у порту Деріндже

У Туреччині не вважають диверсією вибух на об’єктах для зберігання зерна в Деріндже 7 серпня.

Водночас точна причина інциденту досі не встановлена, тож слідство має розглянути всі варіанти, заявили у турецькій зерновій раді. Відповідну заяву в коментарі CNN Turk 8 серпня зробив генеральний директор Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ахмет Гюльдал.

“Заходи безпеки на об’єктах TMO були посилені. Проникнути туди стороннім складно. Це портова територія, і ніхто, хто не пройшов тест на безпеку, не може увійти. Навіть державний чиновник чи співробітник. Усі варіанти, звичайно, будуть оцінені, але варіант диверсії розглядається як малоймовірний”, заявив він.

В історії TMO вибух такого масштабу стався вперше.

Раніше в Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали інцидент дивним і зазначили, що не буде зайвим перевірити можливу причетність Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данілов прокоментував вибух у порту Туреччини

Розслідування вибуху на складі ще досі триває. Гюльдал повідомив, що правоохоронці вилучили для перевірки камери відеоспостереження.

“При оцінці ситуації ігнорувати можливість саботажу зсередини або зловживань не будуть. Але є вони чи ні, буде визначено після всіх розслідувань”, сказав генеральний директор Турецької державної ради із зерна.

Гюльдал уточнив, що із 60 силосів через вибух постраждали 13. Загальна місткість цих елеваторів складає 95 тис. т зерна. Вони були заповнені на 75 тис. т. Зокрема пшеницею й невеликою кількістю ячменю.

7 серпня в порту турецького міста Деріндже на північному заході країни стався вибух. Вибухнуло під час розвантаження одного з суден. 10 людей отримали поранення.