Старшокласникам промиватимуть мізки: у Росії представили новий підручник з історії

В РФ офіційно представили новий підручник з історії.

У ньому фактично повністю переписали розділи, що стосуються періоду, починаючи з 1970-х років. Додали також новий розділ про війну проти України. Про це повідомляє російське видання РБК.

За словами одного зі співавторів видання, помічника президента РФ Володимира Мединського, це буде єдиний державний підручник з історії.

Серед нововведень ‒ розділ про так звану “спеціальну військову операцію”. У ньому зазначається, що на початку XXI століття Росія “виходила з того, що холодна війна залишилася позаду”, а майбутнє ‒ за розвитком “добросусідських відносин зі США і Заходом”. Але “посилення” Росії на початку 2000-х нібито не влаштовувало американців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР повідомили, на що націлена пропаганда Кремля на нинішньому етапі війни

У підручнику не забули згадати про “український неонацизм”. А один з параграфів називається “Україна ультранаціоналістична держава”.

“Сьогодні будь-яке інакомислення в Україні жорстко переслідується, опозицію заборонено, а все російське оголошено ворожим”, ‒ йдеться у підручнику.

Метою війни Росії проти України автори назвали “захист Донбасу і попереджувальне забезпечення безпеки Росії”. Автори стверджують, що “Захід завалив український режим грошима і зброєю”, а проти “Росії ввів незаконні санкції”.

У параграфі “Росія країна героїв” йдеться про те, що Донбас “дев’ять років поливається кров’ю”. Російські “історики” також пишуть, що “ЗСУ обладнали бойові позиції всередині житлових кварталів і не давали змоги місцевим жителям їх покинути”, використовуючи “власних громадян як “живий щит”.

Російське видання відзначає, що загалом автори підручника часто вдаються не до викладу матеріалу, а до закликів і прямих звернень до читача.

Наприклад, в одному з них йдеться: “Після відходу іноземних компаній багато ринків перед вами відкрито. Відкрито фантастичні можливості для кар’єри в бізнесі та власних стартапів. Не пропустіть цей шанс. Сьогодні Росія воістину країна можливостей”.

Міністерство просвіти Росії запроваджує у школах і закладах вищої освіти предмети, пов’язані з військовою підготовкою. Імовірно, ця ініціатива свідчить про ще більшу мілітаризацію російського суспільства, повідомило Міноборони Великої Британії.

Дітей навчатимуть користуватися автоматами, ручними гранатами, а також засобами індивідуального захисту. Такі уроки стануть обов’язковими з наступного навчального року, тобто з вересня 2023-го.