На Київщині терапевтів безкоштовно навчатимуть нейрореабілітації травмованих захисників

У серпні на базі науково-практичного центру нейрореабілітації “Нодус” розпочинає діяльність “Школа фізичного терапевта”, яка має на меті підвищення кваліфікації фахівців у галузі нейрореабілітації травмованих захисників та цивільного населення.

Для першої пілотної групи оберуть кілька десятків учасників з усієї країни. Місячне навчання буде безкоштовним. Після завершення курсу учасники повернуться до своїх медичних закладів, щоб надавати компетентну допомогу у складі міждисциплінарних команд лікарів.

Викладатимуть у “Школі фізичного терапевта” лікарі клініки “Нодус”, а також досвідчені практики з інших лікувальних закладів країни. За рік планують підготувати до 200 фахівців, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Наша мета допомогти пацієнту, в якого немає навіть частини тазової кістки” які є програми протезування для військових

“Лікування нейротравм складне і довготривале. Воно відбувається за індивідуальними програмами. Тому, щоб скоротити реабілітаційний маршрут пацієнта, важливо, щоб їх розробляли фахові експерти. І ми працюємо над тим, щоб таких в Україні ставало більше. Навчити рятувати і навчити відновлювати, щоб повернути захисників до повноцінного життя такою ми бачимо місію нашого проєкту”, розповів Олександр Кулик, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор НПЦНР “Нодус” і керівник “Школи фізичних терапевтів”.

Проєкт підтримали компанія EPAM Україна та благодійний фонд “Кран”.

“EPAM допомагає країні з перших днів повномасштабного вторгнення. Ми передаємо захисникам необхідне від евакуаційних автомобілів до наплічників парамедиків. Але не менш важлива потреба в адаптації ветеранів та нейрореабілітації. Саме тому ми підтримуємо старт “Школи фізичного терапевта” як фінансово, технічно, так і експертно, беручи участь в розробці відповідних цифрових рішень. Ця ініціатива є частиною комплексної програми EPAM з адаптації ветеранів “Повернути Героїв у стрій”, зазначила Наталя Колядко, директорка з розвитку талантів в EPAM Україна.

Зареєструватися на навчання можна за посиланням.

В Україні спростили процедуру проведення медико-соціальної експертизи військовослужбовцям.

Тепер, щоб встановити інвалідність, пораненому військовому не треба тижнями сидіти у чергах під кабінетами. Про це повідомив Кабінет міністрів України.

За потреби комісія виїжджає до місця перебування пацієнта.