США “сповнені рішучості” притягнути РФ до відповідальності за агресію проти Грузії ‒ Блінкен

Сполучені Штати Америки прагнуть притягнути Росію до відповідальності за агресію проти Грузії в 2008 році.

Окрім того, Росія так і не виконала угоду про виведення військ з грузинської території. Про це у 15 річницю початку російської агресії проти Грузії сказав державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Укрінформ.

Він також заявив, що народ Грузії постраждав “від наслідків зневаги Росії до міжнародного права та бажання домінувати над своїми сусідами”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Кремлівські блазні” у Грузії лайнер з росіянами зустріли протестами і свистом: фото і відео

За словами Блінкена, США “сповнені рішучості” притягнути РФ до відповідальності за невиконання угоди про припинення вогню із шести пунктів від 2008 року, яка передбачала виведення військ на позиції, що передували вторгненню.

Росія також має відмовитись від визнання так званої незалежності грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії, щоб внутрішньо переміщенні особи змогли безпечно повернутися додому.

“І через 15 років Сполучені Штати залишаються непохитними у своїй підтримці народу Грузії та його величезного прагнення до євроатлантичної інтеграції”, ‒ наголосив Блінкен.

У Європейському Союзі не визнаватимуть російські документи, видані на тимчасово окупованих територіях України і Грузії.

Міжнародне співтовариство має розірвати порочне коло російської агресії, вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. Він, зокрема, сказав про російську агресію у Грузії у 2008 році та в Україні з 2014-го.