Що не можна виносити з дому у Мар’єв день: головні заборони 8 серпня

8 серпня віряни вшановують священномучеників Єрмолая, Єрміппа і Єрмократа Нікомидійських, які постраждали за віру в IV столітті.

Єрмолай народився в III столітті в Нікомидії. Він вирішив прийняти хрещення і присвятити життя Богу. Так він став проповідником.

У ті часи почалися сильні гоніння на християн, Єрмолай зі своїми сподвижниками Єрміппом і Єрмократом були змушені переховуватися. Але Єрмолай продовжував проповідувати, і християнську віру приймали все більше людей. Серед них був і Пантелеймон – відомий цілитель і великомученик.

Язичникам вдалося схопити Єрмолая і його сподвижників. Вони намагалися змусити їх відмовитися від християнської віри, але безуспішно. В результаті всіх трьох піддали тортурам і стратили.

Пам’ять святих мучеників шанують 8 серпня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати їх будуть 26 липня.

Народні прикмети

мухи набридливі і сильно кусаються – буде дощ;

багряний захід сонця – дощі затягнуться надовго;

липа вже пожовкла – осінь буде ранньою;

чути зозулю – осінь буде тепла і пізня.

У народі 8 серпня – свято Єрмолая або Мар’єв день. Прозвали так день тому, що з цього дня випадають осінні тумани – марева, які наділяють цілющою силою.

Що сьогодні не можна робити

Заборонено лаятися, лихословити – до проблем в житті і невдач.

Не можна відмовляти в допомозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміняться дати церковних свят з вересня після історичного рішення ПЦУ

Не слід працювати жінкам та займатися рукоділлям.

В цей день не можна позичати будь-який інструмент. Вважається, що разом з ним віддаєш з дому благополуччя.

Що можна робити

Можна копати картоплю. Також прийнято збирати лікарські трави і яблука. Хоча їсти їх не належало до Яблучного Спаса, але можна було робити заготовки на зиму.

Якщо в цей день зірвати кілька колосків жита і заткнути їх за пояс, то можна позбутися від болю в спині.

7 серпня церква вшановує Успіння праведної Анни – матері Богородиці. Вагітним жінкам цього дня заборонено працювати. Вважалося, що будь-яка справа майбутньої матері позначається на житті і здоров’ї дитини.

Праведна Анна – покровителька шлюбу і породіль, а також усіх бідних, домогосподарок. Цього дня святій потрібно помолитися, щоб Бог послав дітей тим, у кого їх немає, а також попросити про сімейне щастя, здоров’я дітей.